Liga włoska - 15. kolejka Serie B: ASD Spezia - AS Livorno 2-0 (1-0)

7 grudnia na Stadio Alberto Picco w La Spezi odbyło się starcie 15. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami ASD Spezia i AS Livorno. Mecz zakończył się zwycięstwem ASD Spezia 2-0. Spotkanie obejrzało 5 468 widzów.

15. kolejka Włochy - Serie B
2019-12-07 15:00 | Stadion: Stadio Alberto Picco | Widzów: 5468 | Arbiter: J. Sacchi
ASD Spezia Calcio 2008
AS Livorno Calcio
2
0
A. Ragusa 33'
G. Mastinu 74'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Zespół ASD Spezia wygrał aż dziewięć razy, zremisował dwa, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez drużynę ASD Spezia w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 33. minucie bramkę zdobył Antonino Ragusa. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Giuseppe Mastinu.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Giuseppe Mastinu z ASD Spezia. Była to 37. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ASD Spezia.

W 53. minucie Sveinn Gudjohnsen został zmieniony przez Emanuela Gyasiego. Między 57. a 68. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom ASD Spezia oraz dwie drużynie przeciwnej.

W 65. minucie w jedenastce AS Livorno doszło do zmiany. Federico Viviani wszedł za Davide Agazziego. Chwilę później trener ASD Spezia postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Soufiane'a Bidaouiego. Na boisko wszedł Federico Ricci, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Chwilę później trener AS Livorno postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Murilo, a murawę opuścił Michele Rocca.

Trzeba było trochę poczekać, aby Giuseppe Mastinu wywołał eksplozję radości wśród kibiców ASD Spezia, strzelając kolejnego gola w 74. minucie spotkania. W 78. minucie Davide Marsura został zmieniony przez Filipa Raicevica, co miało wzmocnić zespół AS Livorno. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Martina Erlicia na Claudia Terziego.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Luka Bogdan
79′ Martin Erlić
Andrea Luci
 33′ 65′ Antonino Ragusa
Manuel Marras
53′ Sveinn Aron Gudjohnsen
Michele Rocca71′
68′ 69′ Soufiane Bidaoui
Sven Braken
 74′ 37′ Giuseppe Mastinu
Matija Boben
79′ Claudio Terzi
Luca Rizzo
53′ Emanuel Quartsin Gyasi
Federico Viviani65′
Darren McIntosh-Buffonge
Murilo Otávio Mendes71′
Tobías Reinhart
Matteo Pallecchi
69′ Federico Ricci
Filip Raiczević78′

Zawodnicy ASD Spezia obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.