Liga włoska - 15. kolejka Serie B: AC Pisa 1909 - ACD Virtus Entella 0-2 (0-1)

W meczu 15. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 8 grudnia, drużyna AC Pisa przegrała z Virtusem Entella 0-2 (0-1). Mecz na Arena Garibaldi - Stadio Romeo Anconetani obejrzało 7 457 widzów.

15. kolejka Włochy - Serie B
2019-12-08 15:00 | Stadion: Arena Garibaldi - Stadio Romeo Anconetani | Widzów: 7457 | Arbiter: L. Massimi
AC Pisa 1909
ACD Virtus Entella
0
2
G. De Luca 28'
M. Toscano 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Virtusu Entella wygrała jeden raz, zremisowała trzy, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 15. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Samuele Birindellego z AC Pisa, a w 22. minucie Giuseppe De Lucę z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Virtusu Entella w 28. minucie spotkania, gdy Giuseppe De Luca strzelił pierwszego gola. Bramka padła po podaniu Maura Coppolara.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Virtus Entella: Mirkowi Eramie w 32. i Manuelowi De Luce w 35. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Virtusu Entella.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter pokazał żółtą kartkę Andrei Settembriniemu, zawodnikowi Virtusu Entella. W 58. minucie za Nicholasa Siegę wszedł Mattia Minesso.

W tej samej minucie w zespole Virtusu Entella doszło do zmiany. Marco Toscano wszedł za Andreę Settembriniego. Po chwili trener Virtusu Entella postanowił wzmocnić linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Manuela De Lucę. Na boisko wszedł Matteo Mancosu, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 70. minucie w drużynie AC Pisa doszło do zmiany. Michael Fabbro wszedł za Gaetana Masucciego.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Virtus Entella: Marcowi Toscanowi w 72. i Nikicie Continiemu w 73. minucie. Na 10 minut przed zakończeniem starcia drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Giuseppe De Luca z drużyny Virtusu Entella i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 22. minucie. Trener AC Pisa postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika Mariusa Marina i na pole gry wprowadził napastnika Elię Gianiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 82. minucie żółtą kartkę otrzymał Ramzi Aya z zespołu gospodarzy.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W doliczonej piątej minucie spotkania wynik ustalił Marco Toscano. Asystę przy bramce zaliczył Andrea Schenetti.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Nikita Contini Baranovsky73′
82′ Ramzi Aya
Marco Chiosa
Simone Benedetti
Mauro Coppolaro
15′ Samuele Birindelli
Andrea Paolucci
81′ Marius Mihai Marin
Andrea Schenetti
58′ Nicholas Siega
Andrea Settembrini50′ 58′
Davide Moscardelli
Manuel De Luca35′ 66′
70′ Gaetano Masucci
Ivan Francesco De Santis
58′ Mattia Minesso
Leonardo Sernicola
Enrico Sibilio
Krisztián Adorján
Luca Verna
Mamadou Coulibaly
70′ Michael Fabbro
Michele Currarino
81′ Elia Giani
Marco Toscano58′  90′ 72′

Salvatore Caturano

Matteo Mancosu66′

Claudio Morra

Drużyna Virtusu Entella zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Zawodnicy gości dostali w meczu sześć żółtych kartek i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół AC Pisa w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.