Liga włoska - 15. kolejka Serie B: AC Chievo Werona - US Cremonese 1-0 (0-0)

7 grudnia na Stadio Marc'Antonio Bentegodi w Weronie odbyło się spotkanie 15. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Chievo Werona i US Cremonese. Mecz zakończył się zwycięstwem Chievo Werona 1-0. Na stadionie stawiło się 4 500 widzów.

15. kolejka Włochy - Serie B
2019-12-07 18:00 | Stadion: Stadio Marc'Antonio Bentegodi | Widzów: 4500 | Arbiter: M. Volpi
AC Chievo Werona
US Cremonese
1
0
G. Di Noia 48'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Chievo Werona wygrał aż trzy razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 12. a 38. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom US Cremonese i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Wysiłki podejmowane przez zespół Chievo Werona w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 48. minucie bramkę zdobył Giovanni Di Noia. Sytuację bramkową stworzył Jacopo Segre.

W 64. minucie Joel Obi został zastąpiony przez Salvatore Esposita. Trener US Cremonese postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Danila Soddima i na pole gry wprowadził napastnika Fabia Ceravola, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w drużynie US Cremonese doszło do zmiany. Antonio Piccolo wszedł za Antonia Caracciola.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom US Cremonese: Marianowi Ariniemu w 68. i Vasile'owi Mogoș w 75. minucie. W tej samej minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Vasile Mogoș osłabiając zespół gości. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w tej samej minucie. Chwilę później trener Chievo Werona postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Luca Garritano, a murawę opuścił Giovanni Di Noia.

W 82. minucie Michele Castagnetti został zmieniony przez Samuela Gustafsona, co miało wzmocnić zespół US Cremonese. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Damira Cetera na Maxime'a Leverbe'a. W 86. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lucę Garritana z Chievo Werona, a w czwartej minucie doliczonego czasu starcia Samuela Gustafsona z drużyny przeciwnej.

Vasile Mogoș75′ 75′
 48′ 77′ Giovanni Di Noia
Luca Ravanelli
38′ 64′ Joel Obi
Mariano Arini68′
Jacopo Segre
Michele Castagnetti12′ 82′
90′ Damir Ceter Valencia
Nadir Zortea
90′ Maxime Jean Roberto Leverbe
Stefano Girelli
64′ Salvatore Esposito
Samuel Gustafson82′ 90′
77′ 86′ Luca Garritano