Liga włoska - 14. kolejka Serie C: Virtus Francavilla - Rende Calcio 1968 1-1 (0-1)

10 listopada na Stadio Giovanni Paolo II we Francavilli Fontanej odbył się pojedynek 14. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Virtusu Francavilla i SS Rende. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 1 076 widzów.

14. kolejka Włochy - Serie C
2019-11-10 15:00 | Stadion: Stadio Giovanni Paolo II | Widzów: 1076 | Arbiter: L. Angelucci
Virtus Francavilla
Rende Calcio 1968
1
1
F. Vázquez 64'
M. Collocolo 26'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół SS Rende wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Nieoczekiwanie to zawodnicy SS Rende otworzyli wynik. W 26. minucie bramkę zdobył Michele Collocolo.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu SS Rende.

Na drugą połowę jedenastka Virtusu Francavilla wyszła w zmienionym składzie, za Daniele Marina wszedł Leonardo Nunzella. Trener SS Rende postanowił bronić wyniku. W 59. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Michele Collocola wszedł Maicol Origlio, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna SS Rende nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała spotkanie.

W tej samej minucie Allan Blaze został zastąpiony przez Moussę Ndiayego. Chwilę później trener Virtusu Francavilla postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Federica Mastropietra. Na boisko wszedł Federico Zenuni, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 64. minucie Federico Vázquez wyrównał wynik meczu z karnego. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Między 65. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Virtusu Francavilla: Denny Gigliotti, Leonardo Perez, na ich miejsce weszli: Marco Marozzi, Alain-Pierre Baclet. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Luki Brunona, Francesca Vivacqui zajęli: Federico Ampollini, Fabio Morselli. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Devis Nossa
46′ Daniele Marino
Emir Murati
76′ Denny Gigliotti
Riccardo Rossini
61′ Federico Mastropietro
Luca Daniel Scimia
76′ Leonardo Perez
Ferdinando Vitofrancesco
 64′ (k.) Federico Nahuel Vázquez
Francesco Vivacqua81′
Giacomo Poluzzi
Gianmarco Palermo
Federico Sottoriva
Federico Ampollini65′
46′ Leonardo Nunzella
Vanja Drkušić
76′ Marco Marozzi
Maicol Origlio59′
61′ Federico Zenuni
Daniele Cipolla
76′ Alain-Pierre Baclet
Alessandro Godano
Francesco Puntoriere
Moussa Ndiaye59′

Markus Soomets

Alberto Libertazzi

Fabio Morselli81′

Zawodnicy Virtusu Francavilla obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.

17 listopada zespół SS Rende będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie AZ Picerno ASD. Tego samego dnia ASD Sicula Leonzio będzie rywalem drużyny Virtusu Francavilla w meczu, który odbędzie się w Lentiniem.