Liga włoska - 14. kolejka Serie C: USD Cavese 1919 - Catanzaro Calcio 2011 2-2 (0-1)

10 listopada na Stadio Comunale Romeo Menti w Castellammare di Stabii odbyło się starcie 14. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami USD Cavese i Catanzaro 2011. Pojedynek zakończył się remisem 2-2. Mecz obejrzało 1 150 widzów.

14. kolejka Włochy - Serie C
2019-11-10 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Romeo Menti | Widzów: 1150 | Arbiter: D. Perenzoni
M. Fischnaller 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Catanzaro 2011 wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Pod koniec pierwszej połowy to zawodnicy Catanzaro 2011 otworzyli wynik. W 42. minucie na listę strzelców wpisał się Francesco Nicastro.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Catanzaro 2011.

Piłkarze USD Cavese szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 50. minucie bramkę wyrównującą zdobył Andrea Russotto.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Catanzaro 2011 doszło do zmiany. Mattia Maita wszedł za Simone Tasconego. W 65. minucie Mamadou Kanoute został zmieniony przez Manuela Fischnallera. Trener USD Cavese postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił obrońcę Riccarda Spaltra i na pole gry wprowadził napastnika Badra El Ouazniego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników USD Cavese w 70. minucie spotkania, gdy Domenico Germinale strzelił z karnego drugiego gola. W 75. minucie w drużynie Catanzaro 2011 doszło do zmiany. Daniele Celiento wszedł za Andreę Signoriniego.

Kibice Catanzaro 2011 nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lucę Giannonego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Andrea Risolo. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującego gola.

Trzeba było trochę poczekać, aby Manuel Fischnaller wywołał eksplozję radości wśród kibiców Catanzaro 2011, zdobywając kolejną bramkę w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu spotkania. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Luca Martinelli
67′ Riccardo Spaltro
Mamadou Yaye Kanoute65′
 50′ 83′ Andrea Russotto
Giuseppe Statella
78′ Miguel Ángel Sainz Maza López
Simone Tascone65′
 70′ (k.) Domenico Germinale
Daniele Celiento75′
83′ Simone Addessi
Giuseppe Figliomeni
78′ Danilo Bulevardi
Luca Giannone75′
67′ 83′ Badr Eddin El Ouazni
Mattia Maita65′
Massimo Goh N'cede
Francesco Urso80′
83′ Salvatore Sandomenico
Lorenzo Di Livio
Marco Stranges
Manuel Fischnaller65′  90′

Sędzia pokazał cztery żółte kartki piłkarzom USD Cavese, a zawodnikom Catanzaro 2011 przyznał trzy.

Drużyna USD Cavese w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Catanzaro 2011 w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.

17 listopada jedenastka USD Cavese będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Viterbo. Jej przeciwnikiem będzie ADC Viterbese Castrense. Tego samego dnia Calcio Catania zagra z jedenastką Catanzaro 2011 na jej terenie.