Liga włoska - 14. kolejka Serie C: SS Sambenedettese Calcio - AC Rimini 2-0 (0-0)

W meczu 14. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 10 listopada, drużyna Sambenedettese wygrała z Rimini FC 2-0 (0-0). Mecz na Stadio Riviera delle Palme w Sanie Benedetto del Tronto obejrzało 2 941 widzów.

14. kolejka Włochy - Serie C
2019-11-10 15:00 | Stadion: Stadio Riviera delle Palme | Widzów: 2941 | Arbiter: A. Santoro
SS Sambenedettese Calcio
AC Rimini
2
0
A. Di Massimo 69'
M. Frediani 83'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć pojedynków zespół Sambenedettese wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo trzy razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Sambenedettese postanowił zagrać agresywniej. W 57. minucie zmienił pomocnika Francesca Orlanda i na pole gry wprowadził napastnika Alessia Di Massimo, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sambenedettese w 69. minucie spotkania, gdy Alessio Di Massimo zdobył pierwszą bramkę. W 74. minucie za Roberta Candidę wszedł Scott Arlotti.

W tej samej minucie w drużynie Rimini FC doszło do zmiany. Luca Zamparo wszedł za Danila Ventolę. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Luca Cigliano z drużyny gości i musiał opuścić boisko.

Zespół Rimini FC ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 83. minucie na listę strzelców wpisał się Marco Frediani.

Od 86 minuty boisko opuścili zawodnicy Sambenedettese: Davide Di Pasquale, Emilio Volpicelli, na ich miejsce weszli: Luigi Carillo, Simone Brunetti. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Vincenza Silvestra, Federica Gerardiego zajęli: Alessandro Pari, Vincenzo Bellante. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Manuel Ferrani
88′ Davide Di Pasquale
Luca Cigliano81′
57′ Francesco Orlando
Andrea Montanari
Iacopo Cernigoi
Vincenzo Silvestro86′
 83′ Marco Frediani
Federico Gerardi86′
90′ Emilio Volpicelli
Danilo Giacinto Ventola74′
Matteo Raccichini
Andrea Sala
88′ Luigi Carillo
Francesco Angelini
90′ Simone Brunetti
Vincenzo Bellante86′
57′  69′ Alessio Di Massimo
Alessandro Pecci

Luca Zamparo74′

Zespół Sambenedettese w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.

17 listopada zespół Sambenedettese zawalczy o kolejne punkty w Bolzano. Jego przeciwnikiem będzie FC Südtirol. Tego samego dnia ASD Arzignano Valchiampo zagra z drużyną Rimini FC na jej terenie.