Liga włoska - 14. kolejka Serie C: SS Arezzo - Olbia Calcio 2-1 (1-0)

W starciu 14. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 10 listopada, drużyna US Arezzo wygrała z Olbią Calcio 2-1 (1-0). Mecz na Stadio Città di Arezzo obejrzało 1 725 widzów.

14. kolejka Włochy - Serie C
2019-11-10 15:00 | Stadion: Stadio Città di Arezzo | Widzów: 1725 | Arbiter: G. Repace
L. La Rosa 83'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć meczów drużyna US Arezzo wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników US Arezzo w 27. minucie spotkania, gdy Gabriele Gori strzelił pierwszego gola. W 32. minucie Roberto Biancu zastąpił Lucę Mancę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki US Arezzo.

W 58. minucie w zespole US Arezzo doszło do zmiany. Luca Ceccarelli wszedł za Niccola Corrada.

Drużyna Olbii Calcio ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 63. minucie kolejnego gola dla drużyny gospodarzy strzelił Aniello Cutolo.

Po chwili trener Olbii Calcio postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Simone Gozziego. Na boisko wszedł Mattia Pitzalis, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Nicholas Pennington, Giacomo Parigi, a na ich miejsce weszli Luca Manca, Riccardo Doratiotto.

Piłkarze Olbii Calcio odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 83. minucie wynik ustalił Luca La Rosa.

Na trzy minuty przed zakończeniem starcia w jedenastce US Arezzo doszło do zmiany. Mattia Rolando wszedł za Aniella Cutolo. Drużynie Olbii Calcio zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki US Arezzo.

Luca La Rosa  83′
58′ Niccolò Corrado
Andrea Vallocchia
 63′ 87′ Aniello Cutolo
Riccardo Doratiotto71′
 27′ Gabriele Gori
Roberto Ogunseye
Andrea Casini
Maarten van der Want
58′ Luca Ceccarelli
Alessio Miceli
87′ Mattia Rolando