Liga włoska - 14. kolejka Serie C: Piacenza Calcio - AS Gubbio 1910 1-0 (0-0)

W spotkaniu 14. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 10 listopada, zespół Piacenza Calcio wygrał z AS Gubbio 1-0 (0-0). Mecz na Stadio Leonardo Garilli obejrzało 2 733 widzów.

14. kolejka Włochy - Serie C
2019-11-10 15:00 | Stadion: Stadio Leonardo Garilli | Widzów: 2733 | Arbiter: D. Moriconi
Piacenza Calcio
AS Gubbio 1910
1
0
D. Paponi 83'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Piacenza Calcio.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Kibice Piacenza Calcio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lucę Cattaneo. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Gianluca Nicco. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięskiego gola. W 68. minucie Christian Cesaretti został zastąpiony przez Camilla Tavernellego.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Piacenza Calcio doszło do zmiany. Cosimo Nannini wszedł za Marca Imperialego. Rafael Muñoz z AS Gubbio w 78. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie AS Gubbio doszło do zmiany. Lorenzo Filippini wszedł za Alessandra Sbaffa.

Dopiero pod koniec meczu Daniele Paponi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Piacenza Calcio, zdobywając bramkę w 83. minucie starcia. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

W 87. minucie Daniele Cacia został zmieniony przez Youssoupha Syllę, co miało wzmocnić zespół Piacenza Calcio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Eralda Laktiego na Alessia Benedettiego. Chwilę później trener AS Gubbio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 88. minucie na plac gry wszedł Lorenzo Sorrentino, a murawę opuścił Juan Gómez.

Federico Ravaglia
74′ Marco Imperiale
Nicola Malaccari
64′ Gianluca Nicco
Alessandro Sbaffo83′
87′ Daniele Cacia
Christian Cesaretti68′
 83′ Daniele Paponi
Lorenzo Filippini83′
74′ Cosimo Nannini
Marco Maini
Thomas Bolis
Alessio Benedetti88′
64′ Luca Cattaneo
Camillo Tavernelli68′
87′ Youssouph Cheikh Sylla

Zawodnicy gości otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.

Drużyna Piacenza Calcio w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.

17 listopada drużyna Piacenza Calcio zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Alma Juventus Fano 1906. Tego samego dnia Cesena FC zagra z zespołem AS Gubbio na jego terenie.