Liga włoska - 14. kolejka Serie C: Novara Calcio - Calcio Como 2-1 (1-0)

10 listopada na Stadio Comunale Silvio Piola odbyło się spotkanie 14. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Novary Calcio i Calcio Como. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Novary Calcio 2-1. Mecz obejrzało 4 728 widzów.

14. kolejka Włochy - Serie C
2019-11-10 17:30 | Stadion: Stadio Comunale Silvio Piola | Widzów: 4728 | Arbiter: M. Emmanuele
Novara Calcio
Calcio Como
2
1
M. Bortolussi 35',73'
S. Ganz 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół Calcio Como wygrał aż sześć razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Novary Calcio w 35. minucie spotkania, gdy Mattia Bortolussi zdobył z karnego pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Novary Calcio.

Na drugą połowę zespół Calcio Como wyszedł w zmienionym składzie, za Ismaila H'Maidata wszedł Silvano Raggio. Trener Calcio Como wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Lorenza Pelego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Alessio Iovine. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kontaktową bramkę.

W 57. minucie Diego Peralta zastąpił Nicolása Schiaviego. W 64. minucie boisko opuścili zawodnicy Calcio Como: Massimiliano Gatto, Luca Miracoli, a na ich miejsce weszli Matteo Solini, Alessandro Gabrielloni.

Zespół Calcio Como ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 73. minucie Mattia Bortolussi ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0. W czwartej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił z rzutu karnego Simone Ganz.

Drużynie Calcio Como zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Novary Calcio.

Alessio Iovine46′
83′ Filippo Nardi
Francesco Marano
75′ Giammario Piscitella
Gabriele De Nuzzo
 35′ (k.), 73′ Mattia Bortolussi
Alessandro Gabrielloni64′
57′ Diego Peralta
Matteo Vincenzi
75′ Gabriele Capanni
Enrico Celeghin
83′ Riccardo Collodel
Silvano Raggio Garibaldi46′
Nicolas Fonseca
Massimiliano Gatto64′
57′ Nicolás Adrián Schiavi
Luca Miracoli64′
Pablo Andrés González
Lorenzo Peli46′
Lorenzo Pinzauti
Enrico Vocale

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Drużyna Novary Calcio w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.

Już w najbliższą niedzielę zespół Calcio Como rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie FC Pro Vercelli Calcio. Tego samego dnia Olbia Calcio będzie gościć jedenastkę Novary Calcio.