Liga włoska - 14. kolejka Serie C: Modena FC - Alma Juventus Fano 1906 2-1 (1-1)

10 listopada na Stadio Alberto Braglia odbył się mecz 14. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Modena FC i Almy Juventus. Starcie zakończyło się zwycięstwem Modena FC 2-1. Na stadionie stawiło się 6 304 widzów.

14. kolejka Włochy - Serie C
2019-11-10 17:30 | Stadion: Stadio Alberto Braglia | Widzów: 6304 | Arbiter: F. Pirrotta
R. Barbuti 24'

Już na początku meczu to piłkarze Modena FC otworzyli wynik. W siódmej minucie bramkę zdobył Alberto Spagnoli.

Niedługo później Riccardo Barbuti wywołał eksplozję radości wśród kibiców Almy Juventus , strzelając gola w 24. minucie spotkania. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Kibice Almy Juventus nie mogli już doczekać się wprowadzenia Roberta Marinę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Giuseppe Sapone. W 60. minucie Alessandro Mattioli zastąpił Edoarda Ducę.

W 65. minucie Gianluca Laurenti został zmieniony przez Lorenza De Grazię, co miało wzmocnić zespół Modena FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gianlucę Carpaniego na Mhanda Carte'a oraz Riccarda Barbutiego na Adora Gjuciego. Po chwili trener Modena FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Simone Rossetti, a murawę opuścił Sodinha. Simone Rossetti bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jedną bramkę. Był to już jego piąty gol w tegorocznych rozgrywkach. W tej samej minucie Alberto Spagnoli został zmieniony przez Carla Ferraria, co miało wzmocnić drużynę Modena FC. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hchiama Kanisa na Davide Di Francesco w 86. minucie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Modena FC przyniosły efekt bramkowy. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Simone Rossetti.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Pasquale Di Sabatino
60′ Alessandro Mattioli
Samuele Parlati
73′ Monteiro Sodinha Diogo Felipe
Manuel Ricciardi
65′ Gianluca Laurenti
Giuseppe Sapone54′
 7′ 73′ Alberto Spagnoli
Andrea Giorgini
65′ Lorenzo De Grazia
Mhando Carte Said67′
60′ Edoardo Duca
Roberto Marino54′
Rabiu Riliwan Oyndamola
Marco Massardi
Tommaso Spaviero
Luigi Sarli
73′ Carlo Emanuele Ferrario
Davide Di Francesco86′
73′  90′ Simone Rossetti
Ador Gjuci67′

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę zespół Almy Juventus rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Piacenza Calcio. Tego samego dnia USD Virtusvecomp Verona zagra z jedenastką Modena FC na jej terenie.