Liga włoska - 14. kolejka Serie C: Juventus U-23 - US Pistoiese 1921 0-2 (0-2)

W meczu 14. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 10 listopada, zespół Juventusu U23 przegrał z Pistoiese 1921 0-2 (0-2). Mecz na Stadio Giuseppe Moccagatta w Alessandrii obejrzało 200 widzów.

14. kolejka Włochy - Serie C
2019-11-10 15:00 | Stadion: Stadio Giuseppe Moccagatta | Widzów: 200 | Arbiter: L. Cherchi
O. Stijepović 45'

Trzeba było trochę poczekać, aby Andres Llamas wywołał eksplozję radości wśród kibiców Pistoiese 1921 , strzelając gola w 28. minucie spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Pistoiese 1921 w 45. minucie spotkania, gdy Ognjen Stijepović zdobył z karnego drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Niestety Leonardo Loria bramkarz Juventusu U23 nie mógł kontynuować gry po przerwie. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Timothy'ego Nocchiego - rezerwowego bramkarza jedenastki. Na drugą połowę drużyna Juventusu U23 wyszła w zmienionym składzie, za Lucasa Rosę wszedł Alessandro Di Pardo.

W 56. minucie Han Kwang-Song zastąpił Erica Laniniego. Chwilę później trener Pistoiese 1921 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Mirko Bortoletti, a murawę opuścił Francesco Cerretelli. W 62. minucie Marco Olivieri został zmieniony przez Hamzę Rafię, a za Simone Muratore'a wszedł na boisko Manolo Portanova, co miało wzmocnić jedenastkę Juventusu U23. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Niccola Gucciego na Pierluigiego Cappelluzza oraz Francesca Valianiego na Emanuele Spinozziego.

Olivieri
46′ Leonardo Loria
Gabriele Ferrarini
46′ Lucas Oliveira Rosa
Andres Llamas Acuna  28′
Stefano Beltrame
Leonardo Terigi
75′ Simone Muratore
Alessandro Bordin
Idrissa Touré
Francesco Cerretelli59′
Dany Mota Carvalho
Ognjen Stijepović  45′ (k.)
56′ Kwang-Song Han
Francesco Valiani84′
62′ Marco Olivieri
Niccolò Gucci77′
46′ Timothy Nocchi
Daniel Salvalaggio
Alessandro Siano
Klej Luka
46′ Alessandro Di Pardo
Federico Mazzarani
Erasmo Mulè
Federico Sonnini
Daouda Peeters
Giorgio Viti
75′ Manolo Portanova
Mirko Bortoletti59′
62′ Hamza Rafia
Riccardo Capellini
Ransford Selasi
Emanuele Spinozzi84′
56′ Eric Lanini
Antonino Tartaglione
Luca Zanimacchia
Pietro Tempesti

Pierluigi Cappelluzzo77′

Gregorio Morachioli

Piłkarze obu drużyn dostali po cztery żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Pistoiese 1921 w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

17 listopada drużyna Pistoiese 1921 zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie SS Monza 1912. Natomiast 24 listopada ASDC Gozzano zagra z drużyną Juventusu U23 na jej terenie.