Liga włoska - 14. kolejka Serie C: Fermana - USD Virtusvecomp Verona 0-2 (0-1)

10 listopada na Stadio Bruno Recchioni w Fermo odbyło się spotkanie 14. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Fermana i USD Verona. Pojedynek zakończył się zwycięstwem USD Verona 2-0. Mecz obejrzało 1 332 widzów.

14. kolejka Włochy - Serie C
2019-11-10 15:00 | Stadion: Stadio Bruno Recchioni | Widzów: 1332 | Arbiter: T. Zamagni
Fermana
USD Virtusvecomp Verona
0
2
D. Danti 22'
D. Onescu 51'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Fermana wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy USD Verona w 22. minucie spotkania, gdy Domenico Danti zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. W 40. minucie za Marca Comotta wszedł Marco Manetta.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki USD Verona.

Kibice Fermana nie mogli już doczekać się wprowadzenia Aleksa Rolfiniego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Luca Cognigni.

Jedenastka Fermana ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W 51. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Daniel Onescu.

W 58. minucie boisko opuścili piłkarze Fermana: Simone Isacco, Hernan Molinari, a na ich miejsce weszli Filippo Bellini, Massimo D'Angelo. Niedługo później trener USD Verona postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Stefano Casarotto, a murawę opuścił Riccardo Cazzola. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Mattia Chiesa
40′ Marco Comotto
Marco Curto
Edoardo Scrosta
Matteo Pinton
Antonio Bacio Terracino
Diego Vannucci
58′ Filippo Bellini
Paolo Sammarco
46′ Luca Cognigni
Domenico Danti  22′ (k.) 77′
58′ Massimo D'Angelo
Stefano Casarotto69′
58′ Simone Isacco
Nicola Danieli
Bachir Mouhamed Manè
Matteo Gasperi
40′ Marco Manetta
Victor Matheus Da Silva
58′ Hernan Rodolfo Molinari
Arturo Lupoli85′
46′ Alex Rolfini
Luca Manarin

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Fermana, a piłkarzom gości przyznał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.

17 listopada jedenastka USD Verona zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej rywalem będzie Modena FC. Tego samego dnia Carpi FC 1909 będzie gościć jedenastkę Fermana.