Liga włoska - 14. kolejka Serie C: Calcio Padova Spa - FC Südtirol 0-1 (0-0)

10 listopada na Stadio Comunale Euganeo odbył się mecz 14. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Calcio Padova i FC Südtirol. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC Südtirol 1-0. Na stadionie stawiło się 5 155 widzów.

14. kolejka Włochy - Serie C
2019-11-10 17:30 | Stadion: Stadio Comunale Euganeo | Widzów: 5155 | Arbiter: M. Gariglio
Calcio Padova Spa
FC Südtirol
0
1
S. Mazzocchi 50'

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę zespół FC Südtirol rozpoczął w zmienionym składzie, za Mirka Petrellę wszedł Gianluca Turchetta.

Niedługo po przerwie jedynego gola meczu strzelił Simone Mazzocchi dla drużyny FC Südtirol. Bramka padła w tej samej minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Chwilę później trener Calcio Padova postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 54. minucie na plac gry wszedł Benjamin Mokulu, a murawę opuścił Edoardo Soleri. W tej samej minucie Massimiliano Pesenti zastąpił Claudia Santiniego. A trener FC Südtirol wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Giordana Trovade'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Daniele Casiraghi.

Jan Polak
73′ Carlo Pelagatti
Fabian Tait
Davide Buglio
Kévin Vinetot
68′ Luca Castiglia
Daniele Casiraghi81′
Umberto Germano
Emanuele Gatto
Matteo Mandorlini
Tommaso Morosini87′
54′ Massimiliano Pesenti
Simone Mazzocchi  50′ 81′
54′ Edoardo Soleri
Alberto Alari
73′ Ivan Rondanini
Simone Davì87′
68′ Denilson Martinho Gabionetta
Niccolò Romero81′
54′ Benjamin Mokulu Tembe
Matteo Rover
Enrico Piovanello

54′ Claudio Santini

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Calcio Padova, a zawodnikom gości przyznał cztery.

Obie jedenastki wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę drużyna Calcio Padova rozegra kolejny mecz w Salò. Jej rywalem będzie AC Feralpi Salo. Natomiast w niedzielę SS Sambenedettese Calcio zagra z drużyną FC Südtirol na jej terenie.