Liga włoska - 14. kolejka Serie C: Calcio Padova Spa - FC Südtirol 0-1 (0-0)

10 listopada na Stadio Comunale Euganeo odbył się mecz 14. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Calcio Padova i FC Südtirol. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC Südtirol 1-0. Na stadionie stawiło się 5 155 widzów.

10 listopada  na Stadio Comunale Euganeo odbył się mecz  14. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Calcio Padova  i FC Südtirol. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC Südtirol 1-0. Na stadionie stawiło się 5 155 widzów.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę zespół FC Südtirol rozpoczął w zmienionym składzie, za Mirka Petrellę wszedł Gianluca Turchetta.

Niedługo po przerwie jedynego gola meczu strzelił Simone Mazzocchi dla drużyny FC Südtirol. Bramka padła w tej samej minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Chwilę później trener Calcio Padova postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 54. minucie na plac gry wszedł Benjamin Mokulu, a murawę opuścił Edoardo Soleri. W tej samej minucie Massimiliano Pesenti zastąpił Claudia Santiniego. A trener FC Südtirol wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Giordana Trovade'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Daniele Casiraghi.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Calcio Padova, a zawodnikom gości przyznał cztery.

Obie jedenastki wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę drużyna Calcio Padova rozegra kolejny mecz w Salò. Jej rywalem będzie AC Feralpi Salo. Natomiast w niedzielę SS Sambenedettese Calcio zagra z drużyną FC Südtirol na jej terenie.