Liga włoska - 14. kolejka Serie C: Calcio Catania - ASD Sicula Leonzio 2-1 (0-1)

10 listopada na Stadio Angelo Massimino odbył się pojedynek 14. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Cataniej i Sicula Leonzio. Mecz zakończył się zwycięstwem Cataniej 2-1. Na stadionie zasiadło 7 307 widzów.

14. kolejka Włochy - Serie C
2019-11-10 17:30 | Stadion: Stadio Angelo Massimino | Widzów: 7307 | Arbiter: V. Maranesi
M. Palermo 6'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Cataniej wygrał dwa razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko raz.

Już na początku meczu piłkarze Sicula Leonzio nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W szóstej minucie na listę strzelców wpisał się Marco Palermo.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sicula Leonzio.

Drugą połowę zespół Cataniej rozpoczął w zmienionym składzie, za Lucę Calapai wszedł Kevin Biondi. W 58. minucie Francesco Lodi został zmieniony przez Andreę Mazzaraniego.

Trener Cataniej postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Marca Biagiantiego i na pole gry wprowadził napastnika Davide Di Molfettę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. W tej samej minucie Davis Curiale został zmieniony przez Emanuele Catanię, co miało wzmocnić drużynę Cataniej. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Facunda Lescana na Filippa Scardinę.

Zawodnicy Cataniej w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 63. minucie Andrea Mazzarani wyrównał wynik meczu.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Sicula Leonzio doszło do zmiany. Giuseppe Sicurella wszedł za Vincenza Vitalego.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Cataniej przyniosły efekt bramkowy. W 72. minucie wynik ustalił Matteo Di Piazza.

W 80. minucie Jacopo Dall'Oglio został zmieniony przez Rosaria Bucola, co miało wzmocnić jedenastkę Cataniej. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marca Palerma na Danila Terranovę. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Emanuele Polverino
46′ Luca Calapai
Andrea De Rossi
Andrea Esposito
Tino Parisi
Tommaso Silvestri
Andrea Petta
58′ Marco Biagianti
Christian Nicolás Sosa De Luca
80′ Jacopo Dall'Oglio
Gianluca Esposito
58′ Francesco Lodi
Paolo Grillo
Giovanni Pinto
Giuseppe Maimone
Giuseppe Rizzo
Marco Palermo  6′ 87′
58′ Davis Curiale
Facundo Lescano60′
 72′ Matteo Di Piazza
Shaqir Tafa
46′ Kevin Biondi
Devis Talarico
80′ Rosario Bucolo
Walter Cozza
Giuseppe Fornito
Linas Mėgelaitis
Cristian Llama
Giuseppe Sicurella70′
58′  63′ Andrea Mazzarani
Aboubacar Sidibe
Maks Barišič
Matteo Manfrè
58′ Emanuele Catania
Filippo Maria Scardina60′
58′ Davide Di Molfetta
Danilo Terranova87′
Gian Marco Distefano

Arbiter przyznał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Sicula Leonzio pokazał dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Sicula Leonzio w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka Sicula Leonzio rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Virtus Francavilla. Tego samego dnia Catanzaro Calcio 2011 będzie gościć jedenastkę Cataniej.