Liga włoska - 14. kolejka Serie C: AZ Picerno ASD - Teramo Calcio 3-1 (1-0)

W pojedynku 14. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 10 listopada, drużyna AZ Picerno wygrała z Teramo Calcio 3-1 (1-0). Mecz na Stadio Comunale Alfredo Viviani w Potenzy obejrzało 555 widzów.

14. kolejka Włochy - Serie C
2019-11-10 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Alfredo Viviani | Widzów: 555 | Arbiter: F. Giaccaglia
S. Magnaghi 76'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Pod koniec pierwszej połowy to zawodnicy AZ Picerno otworzyli wynik. W 41. minucie Emmanuele Esposito dał prowadzenie swojej drużynie z karnego.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu AZ Picerno.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AZ Picerno w 50. minucie spotkania, gdy Emmanuele Esposito strzelił drugiego gola. W 56. minucie Alberto Tentardini został zastąpiony przez Lucę Iottiego.

W tej samej minucie w jedenastce Teramo Calcio doszło do zmiany. Filippo Florio wszedł za Domenica Munga. Chwilę później trener Teramo Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Riccardo Martignago, a murawę opuścił Francesco Bombagi. W tej samej minucie Matteo Piacentini został zmieniony przez Simone Magnaghiego, a za Carla Ilariego wszedł na boisko Richard Lásik, co miało wzmocnić drużynę Teramo Calcio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lorenza Mellego na Tanasiego Kosovana.

Zawodnicy gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na kwadrans przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Simone Magnaghi.

Chwilę później trener AZ Picerno postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Matteo Calamaiego wszedł Amilcare Fiumara, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać. W tej samej minucie w drużynie AZ Picerno doszło do zmiany. Antonio Calabrese wszedł za Emmanuele Espositę.

Zespół Teramo Calcio ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 82. minucie wynik ustalił Emanuele Santaniello. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W samej końcówce starcia w jedenastce AZ Picerno doszło do zmiany. Umberto Nappello wszedł za Emanuele Santaniella. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Alberto Tentardini56′
70′ Lorenzo Melli
Andrea Arrigoni Marocco
77′ Matteo Calamai
Francesco Bombagi61′
Francesco Pitarresi
Pedro Miguel Costa Ferreira
Mario Vrdoljak
Carlo Ilari65′
 41′ (k.), 50′ 77′ Emmanuele Esposito
Domenico Mungo56′
 82′ 89′ Emanuele Santaniello
Pietro Cianci
Pietro Cavagnaro
Michał Lewandowski
77′ Amilcare Fiumara
Richard Lásik65′
70′ Tanasii Kosovan
Simone Minelli
Marco Montagno
Simone Santoro
Aboubacar Soumahoro
Federico Viero
77′ Antonio Calabrese
Daniel Birligea
89′ Umberto Nappello
Simone Magnaghi61′  76′
Domenico Ruggieri
Riccardo Martignago61′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Teramo Calcio pokazał cztery.

Zespół AZ Picerno w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.

17 listopada jedenastka AZ Picerno będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Rende Calcio 1968. Tego samego dnia Unicusano Ternana Calcio zagra z jedenastką Teramo Calcio na jej terenie.