Liga włoska - 14. kolejka Serie C: AS Bisceglie 1913 Don Uva APD - SSC Bari 0-3 (0-2)

10 listopada na Stadio Gustavo Ventura odbył się pojedynek 14. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Bisceglie Calcio i FC Bari. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Bari 3-0. Na stadionie stawiło się 2 397 widzów.

14. kolejka Włochy - Serie C
2019-11-10 17:30 | Stadion: Stadio Gustavo Ventura | Widzów: 2397 | Arbiter: P. Tremolada
V. Di Cesare 58'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Bari w 21. minucie spotkania, gdy Mirco Antenucci strzelił z karnego pierwszego gola. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Niedługo później Mirco Antenucci wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Bari, zdobywając kolejną bramkę w 41. minucie starcia. Trener Bisceglie Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Osariemena Ebaguę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Valerio Zigrossi.

Na drugą połowę drużyna Bisceglie Calcio wyszła w zmienionym składzie, za Layosse'a Diallo wszedł Valerio Cardamone.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Bari w 58. minucie spotkania, gdy Valerio Di Cesare strzelił trzeciego gola. W 59. minucie Alessandro Camporeale został zmieniony przez Claudia ferrantego.

Chwilę później trener FC Bari postanowił wzmocnić linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Zaccarię Hamlilego. Na boisko wszedł Francesco Corsinelli, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Pierluigi Frattali
46′ Layosse Diallo
Filippo Berra
Petko Hristov
Valerio Di Cesare  58′ 77′
65′ Matteo Piccinni
Marco Perrotta
Nicola Turi
Alessio Sabbione
44′ Valerio Zigrossi
Raffaele Bianco87′
Mady Abonckelet Duc
Zaccaria Hamlili63′
59′ Alessandro Camporeale
Luca Liso
65′ Leonardo Mastrippolito
Davide Marfella
Nicolò Murolo
Bruno Cascione
Giuseppe Tarantino
Filippo Costa77′
46′ Valerio Cardamone
Giuseppe Esposito
59′ Claudio ferrante
Tomasz Kupisz
44′ Osariemen Giulio Ebagua
Franco Ferrari77′
Carlo Manicone
Roberto Floriano63′
Álvaro Montero Fernández
Samuele Neglia

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna Bisceglie Calcio wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Bisceglie Calcio rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie Monopoli Calcio 1966. Natomiast w niedzielę Paganese Calcio 1926 będzie przeciwnikiem drużyny FC Bari w meczu, który odbędzie się w Paganiem.