Liga włoska - 14. kolejka Serie B: Venezia FC - Benevento Calcio 0-2 (0-1)

30 listopada na Stadio Pierluigi Penzo odbył się mecz 14. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Venezia FC i Benevento Calcio. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Benevento Calcio 2-0. Na stadionie stawiło się 3 660 widzów.

14. kolejka Włochy - Serie B
2019-11-30 15:00 | Stadion: Stadio Pierluigi Penzo | Widzów: 3660 | Arbiter: M. Serra
Venezia FC
Benevento Calcio
0
2
M. Coda 29'
L. Caldirola 65'

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Massimo Coda wywołał eksplozję radości wśród kibiców Benevento Calcio , zdobywając bramkę w 29. minucie spotkania.

W 43. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Franca Zuculiniego z Venezia FC, a w 45. minucie Perparima Hetemaja z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Benevento Calcio.

Trener Venezia FC postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił pomocnika Franca Zuculiniego i na pole gry wprowadził napastnika Adriana Montalta, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 59. minucie sędzia przyznał kartkę Oliverowi Kraglowi z zespołu gości.

W 62. minucie za Perparima Hetemaja wszedł Andrés Tello.

Jedenastka Venezia FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W 65. minucie wynik na 0-2 podwyższył Luca Caldirola. Asystę przy bramce zaliczył Oliver Kragl.

Chwilę później trener Benevento Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Riccardo Improta, a murawę opuścił Oliver Kragl. W 74. minucie Sergiu Suciu został zmieniony przez Lorenza Lolla, a za Riccarda Bocalona wszedł na boisko Francesco Di Mariano, co miało wzmocnić zespół Venezia FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marca Saua na Roberta Insignego. W doliczonym czasie gry kartkę dostał Luca Antei, piłkarz Benevento Calcio.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Oliver Kragl59′ 67′
74′ Sergiu Suciu
Benito Nicolas Viola
43′ 58′ Franco Zuculini
Perparim Hetemaj45′ 62′
85′ Riccardo Bocalon
Alessandro Tuia
74′ Lorenzo Lollo
Abdallah Basit
Youssef Maleh
Lorenzo Del Pinto
85′ Francesco Di Mariano
Andrés Felipe Tello Muñoz62′
58′ Adriano Montalto
Dejan Vokicz
Yuri Senesi
Giuseppe Di Serio
Gianmarco Zigoni
Riccardo Improta67′

Roberto Insigne76′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Venezia FC, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.