Liga włoska - 14. kolejka Serie B: Salernitana 1919 - Ascoli Picchio 1-1 (1-0)

W pojedynku 14. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 30 listopada, jedenastka Salernitana 1919 zremisowała z Ascoli Picchio 1-1 (1-0). Mecz na Stadio Arechi w Salerno obejrzało 5 787 widzów.

G. Scamacca 63'

Już w pierwszych minutach zespół Ascoli Picchio próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Salernitana 1919 w 24. minucie spotkania, gdy Cristiano Lombardi zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Francesco Di Tacchio.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Salernitana 1919.

W 53. minucie sędzia przyznał kartkę Simone Padoinowi z drużyny gości. Trener Ascoli Picchio postanowił zagrać agresywniej. W 54. minucie zmienił pomocnika Petara Brleka i na pole gry wprowadził napastnika Matteo Ardemagniego, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Bramkarz Salernitana 1919 wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W 63. minucie gola wyrównującego strzelił Gianluca Scamacca. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Davide Petrucci.

Po chwili trener Salernitana 1919 postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Lamina Jallowa. Na boisko wszedł Milan Đurić, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 75. minucie Moutir Chajia został zastąpiony przez Alberta Gerba. W 77. minucie Cristiano Lombardi został zmieniony przez Emanuele Cicerellego, a za Sofiana Kiyinego wszedł na boisko Fabio Maistro, co miało wzmocnić drużynę Salernitana 1919. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gianlucę Scamaccę na Giacoma Berettę.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Ascoli Picchio: Riccardowi Broscowi w 87. minucie i Matteo Ardemagniemu w piątej minucie doliczonego czasu spotkania. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Moutir Chajia75′
81′ Sofian Kiyine
Simone Padoin53′
 24′ 77′ Cristiano Lombardi
Davide Petrucci
69′ Lamin Jallow
Salvatore D'Elia
81′ Fabio Maistro
Alberto Gerbo75′
77′ Emanuele Cicerelli
Michele Troiano
69′ Milan Đurić
Matteo Ardemagni54′ 90′

Giacomo Beretta89′

Lorenzo Rosseti

Sędzia nie ukarał piłkarzy Salernitana 1919 żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.