Liga włoska - 14. kolejka Serie B: ASD Trapani Calcio - AC Chievo Werona 1-0 (1-0)

1 grudnia na Stadio Polisportivo Provinciale odbył się pojedynek 14. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Trapani Calcio i Chievo Werona. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Trapani Calcio 1-0. Starcie obejrzało 4 618 widzów.

14. kolejka Włochy - Serie B
2019-12-01 15:00 | Stadion: Stadio Polisportivo Provinciale | Widzów: 4618 | Arbiter: S. Sozza
ASD Trapani Calcio
AC Chievo Werona
1
0
F. Evacuo 34'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Stefanowi Scognamillowi z drużyny gospodarzy. Była to siódma minuta meczu.

Jedyną bramkę meczu dla Trapani Calcio zdobył Felice Evacuo w 34. minucie. Przy strzeleniu gola asystował Francesco Corapi.

W 38. minucie Jonathan Biabiany został zmieniony przez Daniele Ferrettiego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Trapani Calcio.

W 62. minucie sędzia przyznał kartkę Bostjanowi Cesarowi z Chievo Werona. Trener Chievo Werona postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Lucę Garritana i na pole gry wprowadził napastnika Damira Cetera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Na kwadrans przed zakończeniem starcia arbiter ukarał kartką Marca Carnesecchiego, piłkarza gospodarzy. W drugiej połowie nie padły gole.

Evacuo
75′ Marco Carnesecchi
Lorenzo Dickmann
7′ Stefano Scognamillo
Sauli Vaisanen
38′ Jonathan Biabiany
Salvatore Esposito
72′ Francesco Corapi
Alejandro Miguel Rodriguez46′
 34′ 86′ Felice Evacuo
Maxime Jean Roberto Leverbe
86′ Andrea Colpani
Massimo Bertagnoli57′
38′ Daniele Ferretti
Giovanni Di Noia
72′ Gregorio Luperini