Liga włoska - 13. kolejka Serie C: US Pistoiese 1921 - US Pianese ASD 1-0 (1-0)

3 listopada na Stadio Marcello Melani w Pistoi odbyło się spotkanie 13. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Pistoiese 1921 i US Pianese. Starcie zakończyło się zwycięstwem Pistoiese 1921 1-0. Na stadionie stawiło się 686 widzów.

13. kolejka Włochy - Serie C
2019-11-03 17:30 | Stadion: Stadio Marcello Melani | Widzów: 686 | Arbiter: M. Marotta
US Pistoiese 1921
US Pianese ASD
1
0
O. Stijepović 25'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Pistoiese 1921 wygrał dwa razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Pistoiese 1921 w 25. minucie spotkania, gdy Ognjen Stijepović zdobył z karnego pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Pistoiese 1921.

W 53. minucie Emanuele Spinozzi zastąpił Mirka Bortolettiego. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Pistoiese 1921 postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Leandra Vitiello wszedł Federico Mazzarani, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie.

W tej samej minucie Ognjen Stijepović został zmieniony przez Pierluigiego Cappelluzza, co miało wzmocnić jedenastkę Pistoiese 1921. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Simone Ambrogia na Davide Seminarę. Kibice US Pianese nie mogli już doczekać się wprowadzenia Giuseppe Montaperta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Giacomo Benedetti. W drugiej połowie nie padły gole.

Gabriele Vavassori76′
72′ Riccardo Capellini
Giacomo Benedetti83′
53′ Emanuele Spinozzi
Giovanni Catanese
 25′ (k.) 82′ Ognjen Stijepović
Paolo Regoli
Francesco Valiani
Damiano Rinaldini
82′ Leandro Vitiello
Leonardo Vitali
82′ Federico Mazzarani
Davide Seminara83′
Giorgio Viti
Luca Benedetti
72′ Alessandro Bordin
Leonardo Bianchi76′
53′ Mirko Bortoletti
Giuseppe Montaperto83′
82′ Pierluigi Cappelluzzo
Luca Scarlino76′
Luigi Falcone
Lorenzo Benedetti76′
Gregorio Morachioli

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom US Pianese przyznał cztery.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna US Pianese w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka US Pianese rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie US Pergolettese 1932. Tego samego dnia Juventus U-23 będzie rywalem zespołu Pistoiese 1921 w meczu, który odbędzie się w Alessandrii.