Liga włoska - 13. kolejka Serie C: Potenza Calcio - Urbs Reggina 0-3 (0-2)

3 listopada na Stadio Comunale Alfredo Viviani odbyło się spotkanie 13. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Potenza Calcio i Urbs Reggina. Starcie zakończyło się zwycięstwem Urbs Reggina 3-0. Pojedynek obejrzało 4 975 widzów.

13. kolejka Włochy - Serie C
2019-11-03 17:30 | Stadion: Stadio Comunale Alfredo Viviani | Widzów: 4975 | Arbiter: D. De Santis
N. Bellomo 86'

Niedługo po rozpoczęciu meczu Simone Corazza wywołał eksplozję radości wśród kibiców Urbs Reggina , zdobywając bramkę w 20. minucie meczu. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Zespół Potenza Calcio ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 0-2 zdobył po raz drugi w 23. minucie Simone Corazza.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Urbs Reggina wyszedł w zmienionym składzie, za Francesca De Rosego wszedł Rigoberto Rivas. W 56. minucie Antonio Isgrò został zastąpiony przez Sebastiana Longa.

W 61. minucie w drużynie Urbs Reggina doszło do zmiany. Reginaldo wszedł za Germana Denisa. W tej samej minucie trener Potenza Calcio postanowił wzmocnić formację obronną i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Simone Salesa. Na boisko wszedł Luigi Silvestri, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W tej samej minucie w zespole Potenza Calcio doszło do zmiany. Jacopo Murano wszedł za Daniele Ferriego.

Na murawie, jak to często zdarzało się Urbs Reggina w tym sezonie, pojawił się Daniele Gasparetto, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 73. minucie Giuseppe Loiacona. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W 74. minucie Antonio Giosa został zmieniony przez Orlanda Viterittiego, a za Manuela Ricciego wszedł na boisko Álvaro, co miało wzmocnić drużynę Potenza Calcio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Simone Corazzę na Nicolę Belloma.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Nicola Bellomo.

W 88. minucie czerwone kartki dostali: Emerson (po drugiej żółtej) z Potenza Calcio i Nicola Bellomo z Urbs Reggina. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Enrico Guarna
74′ Antonio Giosa
Edoardo Blondett
Ciro Panico
Desiderio Michele Garufo
88′ Emerson Ramos Borges
Giuseppe Loiacono73′
61′ Simone Sales
Gabriele Rolando
Giuseppe Coccia
Marco Rossi
Francesco Dettori
Nicolò Bianchi
74′ Manuel Ricci
Francesco De Rose46′
61′ Daniele Ferri Marini
Dimitris Sounas
56′ Antonio Isgrò
Emanuele Geria
61′ Luigi Silvestri
Nicolas Bresciani
74′ Orlando Viteritti
Daniele Gasparetto73′
Mario Coppola
Matteo Rubin
74′ Álvaro Juliano Ongilio
Nicola Bellomo81′  86′ 88′
Pietro Arcidiacono
Alberto De Francesco
Carlos França
Lorenzo Paolucci
56′ Sebastiano Longo
Francesco Salandria
61′ Jacopo Murano
Abdou Doumbia
Talla Souare
Reginaldo Ferreira da Silva61′

Rigoberto Manuel Rivas Vindel46′

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte i jedną czerwoną.

Zespół Potenza Calcio w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.

Już w najbliższą niedzielę zespół Urbs Reggina zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Casertana FC. Natomiast 11 listopada US Avellino 1912 będzie gościć zespół Potenza Calcio.