Liga włoska - 13. kolejka Serie C: Fermana - Cesena FC 3-3 (1-2)

W spotkaniu 13. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 3 listopada, zespół Fermana zremisował z AC Cesena 3-3 (1-2). Mecz na Stadio Bruno Recchioni w Fermo obejrzało 1 758 widzów.

13. kolejka Włochy - Serie C
2019-11-03 17:30 | Stadion: Stadio Bruno Recchioni | Widzów: 1758 | Arbiter: F. Cosso
D. Franco 64'

Niedługo po rozpoczęciu meczu Tommy Maistrello wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fermana , strzelając gola w 19. minucie pojedynku. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Zawodnicy AC Cesena odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Karlo Butić. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AC Cesena w 35. minucie spotkania, gdy Giacomo Rosaia zdobył drugą bramkę. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Fermana wyszedł w zmienionym składzie, za Giorgia Mantiniego wszedł Luca Cognigni. Także jedenastka AC Cesena wyszła w zmienionym składzie, za Emanuele Valeriego wszedł Federico Giraudo.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 52. minucie Tommy Maistrello po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 2-2.

W 61. minucie za Alessia Zerbina wszedł Domenico Franco. W tej samej minucie w zespole AC Cesena doszło do zmiany. Simone Franchini wszedł za Nicolę Capelliniego.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 64. minucie dającą prowadzenie bramkę dla jedenastki gości zdobył Domenico Franco.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Fermana doszło do zmiany. Michael Venturi wszedł za Lucę Ricciardiego. W następstwie utraty bramki trener Fermana postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Filippa Belliniego i na pole gry wprowadził napastnika Massima D'Angelę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. A trener AC Cesena wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Manuela Sarao. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Giuseppe Borello.

W 79. minucie boisko opuścili piłkarze Fermana: Marco Manetta, Hernan Molinari, a na ich miejsce weszli Edoardo Scrosta, Tommy Maistrello.

Zawodnicy gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 83. minucie wynik ustalił Hernan Molinari.

Na sześć minut przed zakończeniem meczu w jedenastce AC Cesena doszło do zmiany. Giacomo Zecca wszedł za Karla Buticia. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-3.

Fabrizio Brignani
79′ Edoardo Scrosta
Andrea Ciofi
Nicolò Sperotto
Luca Ricci
Antonio Bacio Terracino
Emanuele Valeri46′
72′ Filippo Bellini
Nicola Capellini61′
Ilario Iotti
Giuseppe De Feudis
46′ Giorgio Mantini
Giacomo Rosaia  35′
Angelo Persia
Giuseppe Borello76′
68′ Luca Ricciardi
Karlo Butić  33′ (k.) 84′
 19′, 52′ 79′ Tommy Maistrello
Alessio Zerbin61′
Lucas Gemello
Leonardo Marson
Donato De Pascalis
Gianmarco Stefanelli
79′ Marco Manetta
Federico Giraudo46′
Simone Isacco
Rosario Maddaloni
Bachir Mouhamed Manè
Roberto Sabato
68′ Michael Venturi
Simone Franchini61′
Fabio Alagna
Domenico Franco61′  64′
46′ Luca Cognigni
Juan Manuel Valencia Aponzá
72′ Massimo D'Angelo
Matteo Pantaleoni
Alberto Fiumicetti
Manuel Sarao76′
79′  83′ Hernan Rodolfo Molinari
Giacomo Zecca84′
Alex Rolfini

Piłkarze obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę jedenastka AC Cesena będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie Reggio Audace FC. Natomiast w niedzielę USD Virtusvecomp Verona zagra z jedenastką Fermana na jej terenie.