Liga włoska - 13. kolejka Serie C: FC Rieti - Virtus Francavilla 1-1 (1-1)

W pojedynku 13. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 3 listopada, drużyna FC Rieti zremisowała z Virtusem Francavilla 1-1 (1-1). Mecz na Stadio Centro d'Italia - Manlio Scopigno obejrzało 537 widzów.

13. kolejka Włochy - Serie C
2019-11-03 15:00 | Stadion: Stadio Centro d'Italia - Manlio Scopigno | Widzów: 537 | Arbiter: M. Monaldi
FC Rieti
Virtus Francavilla
1
1
L. Beleck 11'
D. Marino 5'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Virtusu Francavilla wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Niedługo po rozpoczęciu meczu jedenastka Virtusu Francavilla objęła prowadzenie. W piątej minucie Daniele Marino dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Piłkarze gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Leo Beleck. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 65. minucie Andrea Marino został zastąpiony przez Fabrizia Tirellego. Niedługo później trener Virtusu Francavilla postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Federica Mastropietra wszedł Luca Sparandeo, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Virtusu Francavilla utrzymać remis.

W tej samej minucie Federico Vázquez został zmieniony przez Francesca Puntorierego, a za Leonarda Pereza wszedł na boisko Alain-Pierre Baclet, co miało wzmocnić drużynę Virtusu Francavilla. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mirka Espositę na Abdoula Guiebre'a. W drugiej połowie nie padły bramki.

Alessandro Albertini
89′ Mirko Esposito
Andrea Bovo
65′ Andrea Marino
Federico Mastropietro83′
 11′ Leo Beleck
Marco Marozzi
89′ Abdoul Guiebre
Antonio Miccoli
Davide Poddie
Alain-Pierre Baclet83′
65′ Fabrizio Tirelli
Francesco Puntoriere83′
Enrico Zampa

Pasquale De Sarlo

Agostino Del Regno

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Virtusu Francavilla przyznał dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast drużyna Virtusu Francavilla w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół FC Rieti będzie miał szansę na kolejne punkty grając w Vibo Valentii. Jego rywalem będzie US Vibonese Calcio. Natomiast 10 listopada Rende Calcio 1968 zagra z jedenastką Virtusu Francavilla na jej terenie.