Liga włoska - 13. kolejka Serie C: Carpi FC 1909 - Ravenna FC 4-1 (2-0)

W meczu 13. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 3 listopada, drużyna Carpi FC wygrała z Revenna FC 4-1 (2-0). Mecz na Stadio Sandro Cabassi obejrzało 1 097 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Szymona Fydę występującego w Revenna FC.

13. kolejka Włochy - Serie C
2019-11-03 17:30 | Stadion: Stadio Sandro Cabassi | Widzów: 1097 | Arbiter: M. Saia
A. Ligi 61' (samob.)

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Już na początku meczu piłkarze Carpi FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W dziewiątej minucie bramkę zdobył Stefano Rossoni.

Trzeba było trochę poczekać, aby Tommaso Biasci wywołał eksplozję radości wśród kibiców Carpi FC, zdobywając kolejną bramkę w 36. minucie starcia.

Drugą połowę jedenastka Revenna FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Alfonsa Selleriego wszedł Salvatore Papa. Trener Revenna FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Simone Raffini, a murawę opuścił Davide Grassini.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu na listę strzelców wpisał się Michele Vano. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 54. minucie w drużynie Revenna FC doszło do zmiany. Carlo Martorelli wszedł za Giuseppe Giovinca.

W 61. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Carpi FC Alessandro Ligi. Chwilę później trener Carpi FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Eneja Jeleniča. Na boisko wszedł Samuele Maurizi, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie Michele Vano został zmieniony przez Cristiana Carlettiego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Carpi FC w 70. minucie spotkania, gdy Tommaso Biasci strzelił z rzutu karnego czwartego gola. Między 73. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Carpi FC: Stefano Rossoni, Saber Hraiech, Tommaso Biasci, na ich miejsce weszli: Gianluca Clemente, Lamine Fofana, Dennis van der Heijden. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Filippa Lory, Michaela D'Erama zajęli: Marco Fiorani, Vincenzo Mustacciolo.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-1.

Andrea Spurio
61′ (samob.) Alessandro Ligi
Davide Grassini46′
Matteo Lomolino
Niccolò Ricchi
Enrico Pezzi
Matteo Ronchi
 9′ 73′ Stefano Rossoni
William Jidayi
Minel Sabotic
Filippo Lora73′
73′ Saber Hraiech
Giacomo Nigretti
62′ Enej Jelenič
Alfonso Selleri46′
Dario Šarić
Michael D'Eramo77′
 36′, 70′ (k.) 83′ Tommaso Biasci
Giuseppe Giovinco54′
 47′ 62′ Michele Vano
Manuel Nocciolini
Andrea Rossini
Matteo Antonio Cincilla
Matteo Boccaccini
Marco Fiorani73′
73′ Gianluca Clemente
Matteo Bezzi
73′ Lamine Fofana
Szymon Fyda
62′ Samuele Maurizi
Simone Raffini46′
Lorenzo Simonetti

62′ Cristian Carletti

Davide Mastaj

83′ Dennis van der Heijden

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.

10 listopada zespół Carpi FC zawalczy o kolejne punkty w Vicenzy. Jego rywalem będzie ASD Arzignano Valchiampo. Natomiast 11 listopada AC Feralpi Salo zagra z zespołem Revenna FC na jego terenie.