Liga włoska - 13. kolejka Serie C: AC Rimini - Vis Pesaro 1-0 (1-0)

2 listopada na Stadio Romeo Neri odbyło się starcie 13. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Rimini FC i Visa. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Rimini FC 1-0. Mecz obejrzało 2 104 widzów.

13. kolejka Włochy - Serie C
2019-11-02 15:00 | Stadion: Stadio Romeo Neri | Widzów: 2104 | Arbiter: G. Miele
AC Rimini
Vis Pesaro
1
0
L. Zamparo 7'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Rimini FC wygrała aż trzy razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W siódmej minucie wynik ustalił Luca Zamparo.

Na murawie, jak to często zdarzało się Rimini FC w tym sezonie, pojawił się Marco Picascia, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 43. minucie Antonia Palmę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Rimini FC.

A kibice Visa nie mogli już doczekać się wprowadzenia Flavia Lazzariego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Alessandro Tascini. W 68. minucie Federico Gerardi zastąpił Danila Ventolę.

W tej samej minucie Francesco Grandolfo został zmieniony przez Tomáša Malca, a za Daniele Pedrellego wszedł na boisko Orazio Pannitteri, co miało wzmocnić drużynę Visa. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maria Finizia na Filippa Olianę w 79. minucie. W drugiej połowie nie padły bramki.

Tommaso Farabegoli
79′ Mario Finizio
Alex Misin
43′ Antonio Palma
Antonio Di Nardo
Vincenzo Silvestro
Francesco Grandolfo68′
68′ Federico Gerardi
Alessandro Tascini46′
 7′ Luca Zamparo
Carlo Romei
79′ Filippo Oliana
Yassine Ejjaki
43′ Marco Picascia

Alessandro Pecci

68′ Danilo Giacinto Ventola

Piłkarze Rimini FC dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

10 listopada jedenastka Rimini FC będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Sanie Benedetto del Tronto. Jej rywalem będzie SS Sambenedettese Calcio. Tego samego dnia Imolese Calcio 1919 zagra z zespołem Visa na jego terenie.