Liga włoska - 13. kolejka Serie B: AC Chievo Werona - ACD Virtus Entella 2-1 (2-0)

W meczu 13. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 25 listopada, drużyna Chievo Werona wygrała z Virtusem Entella 2-1 (2-0). Mecz na Stadio Marc'Antonio Bentegodi w Weronie obejrzało 6 002 widzów.

13. kolejka Włochy - Serie B
2019-11-25 21:00 | Stadion: Stadio Marc'Antonio Bentegodi | Widzów: 6002 | Arbiter: D. Minelli
G. De Luca 54'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Chievo Werona otworzyli wynik. Już w pierwszych sekundach spotkania bramkę zdobył Sauli Vaisanen.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Chievo Werona w 40. minucie spotkania, gdy Lorenzo Dickmann strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Salvatore Esposito.

Na drugą połowę zespół Virtusu Entella wyszedł w zmienionym składzie, za Mamadou Coulibalya wszedł Luca Nizzetto. W 53. minucie Alejandro Rodriguez został zmieniony przez Damira Cetera.

Niedługo później Giuseppe De Luca wywołał eksplozję radości wśród kibiców Virtusu Entella, zdobywając bramkę w 54. minucie starcia. W zdobyciu bramki pomógł Manuel De Luca.

W 55. minucie sędzia pokazał kartkę Riccardowi Meggioriniemu z jedenastki gospodarzy. Niedługo później trener Virtusu Entella postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Fabrizia Polego. Na boisko wszedł Mauro Coppolaro, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. A trener Chievo Werona wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Lucę Garritana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Salvatore Esposito.

W 77. minucie Manuel De Luca został zmieniony przez Matteo Mancosu, co miało wzmocnić jedenastkę Virtusu Entella. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jacopa Segrego na Nuna Henriquego w 89. minucie. Na 10 minut przed zakończeniem spotkania arbiter ukarał kartką Maura Coppolara, piłkarza Virtusu Entella. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Michele Pellizzer
 40′ Lorenzo Dickmann
Fabrizio Poli68′
 2′ Sauli Vaisanen
Marco Sala
70′ Salvatore Esposito
Mamadou Coulibaly46′
Joel Obi
Mirko Eramo
89′ Jacopo Segre
Andrea Paolucci
55′ Riccardo Meggiorini
Andrea Schenetti
53′ Alejandro Miguel Rodriguez
Luca Nizzetto46′
70′ Luca Garritano
Andrea Settembrini
89′ Nuno Henrique Pina Nunes
Marco Toscano
53′ Damir Ceter Valencia
Matteo Mancosu77′
Pietro Rovaglia
Claudio Morra

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.