Liga włoska - 12. kolejka Serie C: US Vibonese - Ternana Calcio 1-1 (1-0)

27 października na Stadio Luigi Razza w Vibo Valentii odbyło się spotkanie 12. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami US Vibonese i Ternana Calcio. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 1 290 widzów.

12. kolejka Włochy - Serie C
2019-10-27 17:30 | Stadion: Stadio Luigi Razza | Widzów: 1290 | Arbiter: A. Santoro
US Vibonese Calcio
Unicusano Ternana Calcio
1
1
N. Bubas 35'
A. Ferrante 78'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników US Vibonese w 35. minucie spotkania, gdy Sergio Bubas zdobył z karnego pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny US Vibonese.

Na drugą połowę jedenastka Ternana Calcio wyszła w zmienionym składzie, za Aniella Salzana wszedł Mattia Proietti. W 51. minucie Michele Emmausso zastąpił Maria Preziosę.

Po chwili trener US Vibonese postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Gabriele Bernardotto, a murawę opuścił Filippo Berardi. W 64. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Alessandro Celli, Filippo Damian, a na ich miejsce weszli Antonio Palumbo, Michele Russo. Trener Ternana Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Giuseppe Torromina. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Federico Furlan. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującą bramkę.

W 70. minucie boisko opuścili piłkarze US Vibonese: Pietro Ciotti, Leonardo Taurino, a na ich miejsce weszli Davide Petermann, Sergio Bubas.

Trzeba było trochę poczekać, aby Jonathan Ferrante wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ternana Calcio, strzelając gola w 78. minucie pojedynku. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 85. minucie w jedenastce Ternana Calcio doszło do zmiany. Gian Nesta wszedł za Anthony'ego Partipilo. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Federico Furlan64′
61′ Filippo Berardi
Fabrizio Paghera
70′ Davide Petermann
Antonio Palumbo64′
Mario Pugliese
Luca Parodi
Giorgio Tumbarello
Aniello Salzano46′
 35′ (k.) 70′ Sergio Nicolás Bubas
Jonathan Alexis Ferrante  78′
51′ Michele Emmausso
Anthony Partipilo85′
Stefano Greco
Antony Iannarilli
70′ Pietro Ciotti
Tiziano Mucciante
51′ Mario Prezioso
Guido Marilungo
61′ Gabriele Bernardotto
Gioacchino Niosi
Francesco Napolitano
Giuseppe Torromino64′
70′ Leonardo Taurino
Daniele Vantaggiato

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom US Vibonese pokazał cztery żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Ternana Calcio w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka Ternana Calcio zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie AZ Picerno ASD. Tego samego dnia SSC Bari będzie gościć zespół US Vibonese.