Liga włoska - 12. kolejka Serie C: US Triestina - Alma Juventus 1-0 (0-0)

28 października na Stadio Nereo Rocco w Trieście odbył się mecz 12. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami US Triestina i Almy Juventus. Pojedynek zakończył się zwycięstwem US Triestina 1-0. Na stadionie stawiło się 5 101 widzów.

12. kolejka Włochy - Serie C
2019-10-28 20:45 | Stadion: Stadio Nereo Rocco | Widzów: 5101 | Arbiter: D. Moriconi
US Triestina Calcio
Alma Juventus Fano 1906
1
0
R. Costantino 87'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Almy Juventus wygrała aż cztery razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna Almy Juventus wyszła w zmienionym składzie, za Hchiama Kanisa wszedł Edoardo Tassi. W 56. minucie Federico Maracchi został zastąpiony przez Paula.

W tej samej minucie trener US Triestina postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Leonardo Gatto, a murawę opuścił Andrea Procaccio. A trener Almy Juventus wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mhanda Carte'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Roberto Marino. W 86. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Pasquale Di Sabatino osłabiając tym samym zespół gości.

Pod koniec meczu jedyną bramkę z karnego zdobył Rocco Costantino dla drużyny US Triestina. Bramka padła w tej samej minucie. W samej końcówce spotkania w zespole Almy Juventus doszło do zmiany. Davide Di Francesco wszedł za Gianlucę Carpaniego.

Andrea De Vito
70′ Paolo Frascatore
Enrico Baldini
56′ Federico Maracchi
Gianluca Carpani89′
78′ Guido Gomez
Roberto Marino56′
70′ Pablo Mariano Granoche Louro
Simone Paolini
Davis Mensah
Samuele Parlati
56′ Andrea Procaccio
Ismaila Diop
70′ Andrea Scrugli
Andrea Giorgini
Marco Beccaro
Mhando Carte Said56′
Manuel Federico Hidalgo Gasparini
Manuel Ricciardi
56′ Paulo Henrique Rolim de Genova
Giuseppe Sapone
Demetrio Steffè
Luigi Sarli
78′  87′ (k.) Rocco Costantino
Riccardo Barbuti
70′ Andrea Ferretti
Davide Di Francesco89′
56′ Leonardo Davide Gatto
Edoardo Tassi46′
Mattia Vicaroni

Sędzia pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Almy Juventus, a zawodnikom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Drużyna US Triestina w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Almy Juventus rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie ASD Arzignano Valchiampo. Natomiast 4 listopada AC Feralpi Salo będzie rywalem zespołu US Triestina w meczu, który odbędzie się w Salò.