Liga włoska - 12. kolejka Serie C: SS Monza 1912 - AC Renate 2-2 (2-0)

26 października na Stadio Comunale Brianteo odbyło się starcie 12. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami SS Monza i AC Renate. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2. Na stadionie zasiadło 5 542 widzów.

12. kolejka Włochy - Serie C
2019-10-26 20:45 | Stadion: U-Power Stadium | Widzów: 5542 | Arbiter: D. Perenzoni
P. Maritato 90'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 pojedynków zespół AC Renate wygrał pięć razy i tyle samo razy przegrywał. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SS Monza w 13. minucie spotkania, gdy Simone Iocolano strzelił pierwszego gola.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna SS Monza, zdobywając kolejną bramkę. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Marco Armellino.

W 56. minucie za Nicolę Rigoniego wszedł Giorgio Galli. W tej samej minucie trener SS Monza postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Andrea D'Errico, a murawę opuścił Cosimo Chiricò.

A kibice AC Renate nie mogli już doczekać się wprowadzenia Paola Grbaca. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Vincenzo Plescia. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kontaktową bramkę. Między 64. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze AC Renate: Roberto Ranieri, Francesco Galuppini, Marcello Possenti, Elvis Kabashi, na ich miejsce weszli: Loris Damonte, Piergiuseppe Maritato, Luca Pizzul, Carmine De Sena. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mattii Finotta, Andrei Brighentiego, Marca Armellina zajęli: Ettore Gliozzi, Ettore Marchi, Andrea Palazzi.

Dopiero w drugiej połowie Davide Guglielmotti wywołał eksplozję radości wśród kibiców AC Renate, strzelając gola w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia pojedynku.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół AC Renate przyniosły efekt bramkowy. W piątej minucie doliczonego czasu spotkania Piergiuseppe Maritato wyrównał wynik meczu.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Marcello Possenti74′
 42′ 87′ Marco Armellino
Dario Teso
 13′ Simone Iocolano
Elvis Kabashi74′
56′ Nicola Rigoni
Armand Rada
87′ Andrea Brighenti
Roberto Ranieri64′
56′ Cosimo Chiricò
Francesco Galuppini64′
66′ Mattia Finotto
Loris Damonte64′
56′ Andrea D'Errico
Carmine De Sena74′
Marco Ezio Fossati
Paolo Grbac57′
56′ Giorgio Galli
Piergiuseppe Maritato64′  90′
Nicola Mosti
Federico Pelle
87′ Andrea Palazzi

66′ Ettore Gliozzi

87′ Ettore Marchi

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom SS Monza, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.

3 listopada zespół AC Renate zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego rywalem będzie Robur Siena Srl. Tego samego dnia US Pergolettese 1932 będzie przeciwnikiem drużyny SS Monza w meczu, który odbędzie się w Cremie.