Liga włoska - 12. kolejka Serie C: SS Monopoli - Potenza Calcio 3-0 (1-0)

27 października na Stadio Vito Simone Veneziani odbył się pojedynek 12. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami SS Monopoli i Potenza Calcio. Mecz zakończył się zwycięstwem SS Monopoli 3-0. Starcie obejrzało 2 500 widzów.

12. kolejka Włochy - Serie C
2019-10-27 17:30 | Stadion: Stadio Vito Simone Veneziani | Widzów: 2500 | Arbiter: M. Marcenaro
M. Mercadante 62'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Potenza Calcio wygrała dwa razy, zremisowała trzy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SS Monopoli w 28. minucie spotkania, gdy Luigi Cuppone zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki SS Monopoli.

Drugą połowę drużyna SS Monopoli rozpoczęła w zmienionym składzie, za Matteo Arenę wszedł Alessio Tuttisanti. Także zespół Potenza Calcio wyszedł w zmienionym składzie, za Giuseppe Coccię wszedł Agustín Vuletich.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SS Monopoli w 53. minucie spotkania, gdy Giuseppe Fella strzelił z karnego drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Trener Potenza Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Álvaro, a murawę opuścił Manuel Ricci. W tej samej minucie Jacopo Murano zastąpił Sebastiana Longa.

Niedługo później Mario Mercadante wywołał eksplozję radości wśród kibiców SS Monopoli, zdobywając kolejną bramkę w 62. minucie spotkania. W 72. minucie Simone Sales został zmieniony przez Vincenza Di Sommę, a za Daniele Ferriego wszedł na boisko Talla Souare, co miało wzmocnić drużynę Potenza Calcio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luigiego Cupponego na Francesca Salveminiego.

Niedługo później trener SS Monopoli postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Giuseppe Fellę wszedł Massimo Tazzer, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie SS Monopoli utrzymać prowadzenie. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Ciro Panico
84′ Cristian Hadziosmanovic
Emerson Ramos Borges
 62′ 89′ Mario Mercadante
Simone Sales72′
46′ Matteo Arena
Manuel Ricci61′
 28′ 78′ Luigi Cuppone
Daniele Ferri Marini72′
 53′ (k.) 84′ Giuseppe Fella
Antonio Sepe
89′ Simone Pecorini
Mario Coppola
84′ Massimo Tazzer
Yacine Nembot
Cristian Nina
Álvaro Juliano Ongilio61′
46′ Alessio Tuttisanti
Pietro Arcidiacono
84′ Christian Mariano
Antonio Isgrò
78′ Francesco Paolo Salvemini
Sebastiano Longo61′

Talla Souare72′

Agustín Vuletich46′

Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom SS Monopoli, a piłkarzom gości pokazał cztery.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę zespół SS Monopoli zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jego rywalem będzie Rende Calcio 1968. Tego samego dnia Urbs Sportiva Reggina 1914 zagra z zespołem Potenza Calcio na jego terenie.