Liga włoska - 12. kolejka Serie C: SS Arezzo - AS Giana Erminio 2-0 (1-0)

W pojedynku 12. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 27 października, drużyna US Arezzo wygrała z AS Giana Erminio 2-0 (1-0). Mecz na Stadio Città di Arezzo obejrzało 1 550 widzów.

12. kolejka Włochy - Serie C
2019-10-27 15:00 | Stadion: Stadio Città di Arezzo | Widzów: 1550 | Arbiter: G. Collu
SS Arezzo
AS Giana Erminio
2
0
A. Cutolo 39'
G. Caso 63'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka US Arezzo wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

W 18. minucie w drużynie AS Giana Erminio doszło do zmiany. Riccardo Zulli wszedł za Davide Pirolę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy US Arezzo w 39. minucie spotkania, gdy Aniello Cutolo zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki US Arezzo.

Trener AS Giana Erminio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Matteo Cortesi, a murawę opuścił Marco Capano. W tej samej minucie Fabio Perna zastąpił Bryana Gioègo.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka US Arezzo, strzelając kolejnego gola. W 63. minucie wynik ustalił Giuseppe Caso.

Trener US Arezzo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Alessandra Piu. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Niccolò Belloni. W 87. minucie w zespole AS Giana Erminio doszło do zmiany. Alessandro Sosio wszedł za Nicolę Madonnę. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Nicola Madonna87′
68′ Niccolò Corrado
Andrea Montesano
Alessio Luciani
Davide Pirola18′
82′ Niccolò Belloni
Marco Leonardo Capano61′
Fabio Foglia
Gianluca Piccoli
82′ Lorenzo Tassi
Daniele Pinto
 63′ 75′ Giuseppe Caso
Lorenzo Remedi
 39′ Aniello Cutolo
Cristian Mutton
Gabriele Gori
Fabio Perna61′
Riccardo Daga
Riccardo Leoni
68′ Luca Ceccarelli
Lorenzo Stanzione
75′ Mattia Rolando
Giorgio Serafini
82′ Giovanni Volpicelli
Riccardo Zulli18′
Walid Cheddira
Matteo Cortesi61′
Antonio Mesina
Tommaso Fumagalli
82′ Alessandro Piu
Bryan Gioè61′
Andrea Zini
Matteo Pedrini

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Obie drużyny dokonały po cztery zmiany.

3 listopada jedenastka AS Giana Erminio rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Juventus U-23. Tego samego dnia US Pontedera 1912 będzie gościć zespół US Arezzo.