Liga włoska - 12. kolejka Serie C: Sambenedettese - Vicenza Calcio 0-3 (0-1)

W pojedynku 12. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 27 października, drużyna Sambenedettese przegrała z Vicenzą Calcio 0-3 (0-1). Mecz na Stadio Riviera delle Palme w Sanie Benedetto del Tronto obejrzało 3 569 widzów.

12. kolejka Włochy - Serie C
2019-10-27 15:00 | Stadion: Stadio Riviera delle Palme | Widzów: 3569 | Arbiter: P. Tremolada
S. Pontisso 59'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na cztery starcia zespół Sambenedettese wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż trzy razy. Żaden mecz nie zakończył się remisem.

W trzeciej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Antonio Santurro osłabiając tym samym drużynę Sambenedettese. W konsekwencji czerwonej kartki dla bramkarza, która spadła na Sambenedettese jak grom z jasnego nieba, trener w czwartej minucie ściągnął z boiska pomocnika Gabriele Bovego, by za niego między słupkami mógł stanąć rezerwowy bramkarz zespołu Matteo Raccichini.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vicenzy Calcio w 24. minucie spotkania, gdy Daniel Cappelletti zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Vicenzy Calcio.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Vicenzy Calcio, strzelając kolejnego gola. W 51. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Simone Guerra. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 55. minucie Luca Rigoni został zmieniony przez Lorisa Zontę. W tej samej minucie trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy, w zespole Vicenzy Calcio za Andrei Saranitiego wszedł Alessandro Marotta, a w drużynie Sambenedettese Giacomo Biondi zmienił Lorenza Panaiolego.

Niedługo później Simone Pontisso wywołał eksplozję radości wśród kibiców Vicenzy Calcio, strzelając kolejnego gola w 59. minucie starcia. Niedługo później trener Vicenzy Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Leonardo Zarpellon, a murawę opuścił Simone Guerra.

W 84. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Simone Brunetti, Marco Piredda, a na ich miejsce weszli Luca Gelonese, Emilio Volpicelli. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

Volpicelli
3′ Antonio Santurro
Matteo Grandi
55′ Giacomo Biondi
Simone Pontisso  59′ 73′
4′ Gabriele Bove
Luca Rigoni55′
84′ Luca Gelonese
Jari Vandeputte66′
Iacopo Cernigoi
Simone Guerra  51′ 73′
84′ Emilio Volpicelli
Andrea Saraniti55′
Leonardo Fusco
Mirko Albertazzi
4′ Matteo Raccichini
Davide Bianchi
Andrea Zaffagnini
Nicola Bizzotto
84′ Simone Brunetti
Matteo Liviero
Vincenzo Garofalo
Nicola Pasini
55′ Lorenzo Panaioli
Simone Emmanuello
84′ Marco Piredda