Liga włoska - 12. kolejka Serie C: Robur Siena Srl - FC Pro Vercelli Calcio 1-2 (1-2)

27 października na Stadio Comunale Artemio Franchi - Montepaschi Arena odbyło się starcie 12. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Robur Siena i FC Vercelli. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Vercelli 2-1. Mecz obejrzało 2 643 widzów.

12. kolejka Włochy - Serie C
2019-10-27 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Artemio Franchi - Montepaschi Arena | Widzów: 2643 | Arbiter: F. Giaccaglia
G. Comi 29'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna FC Vercelli wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Robur Siena w 10. minucie spotkania, gdy Riccardo Baroni zdobył pierwszą bramkę.

Zawodnicy FC Vercelli szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 17. minucie Paulo wyrównał wynik meczu.

W 27. minucie Riccardo Baroni zastąpił Fabrizia Buschiazza.

Niedługo później Gianmario Comi wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Vercelli, zdobywając kolejną bramkę w 29. minucie pojedynku. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 46. minucie Shady Oukhadda został zmieniony przez Mattię Lombarda, a za Gladestonya wszedł na boisko Tommaso Arrigoni, co miało wzmocnić drużynę Robur Siena. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bilala Erradiego na Raoula Mala. Po chwili trener FC Vercelli postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 53. minucie na plac gry wszedł Raffaele Russo, a murawę opuścił Simone Rosso.

A trener Robur Siena wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Gianlucę D'Aurię. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Alessandro Cesarini. W drugiej połowie nie padły gole.

Gianluca Saro
 10′ 27′ Riccardo Baroni
Simone Auriletto
Dario D'Ambrosio
Alessio Benedetti70′
63′ Lorenzo Migliorelli
Lorenzo Grossi
Erik Panizzi
Giacomo Quagliata
Fabio Gerli
Cristiano Bani65′
46′ Shady Oukhadda
Bilal Erradi53′
46′ Gladestony Estevão Paulino da Silva
Michele Foglia
Matteo Serrotti
Simone Rosso53′
63′ Alessandro Cesarini
Gianmario Comi  29′ 65′
Marco Guidone
Paulo Daniel Dentello Azzi  17′
Lorenzo Ferrari
Lorenzo Vallacchi
27′ Fabrizio Buschiazzo Morel
Matteo Della Morte
46′ Tommaso Arrigoni
Leonardo Maria Merio
46′ Mattia Lombardo
Victor Gabriel Henrique Volpe
Francesco Vassallo
Giacomo Cecconi65′
Alessio Campagnacci
Raoul Mal53′
63′ Gianluca D'Auria
Alessandro Romairone
63′ Raffaele Ortolini
Raffaele Russo53′
Alessandro Polidori

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Robur Siena, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian.

Już w najbliższą środę jedenastka FC Vercelli będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Juventus U-23. Natomiast 3 listopada AC Renate będzie rywalem zespołu Robur Siena w meczu, który odbędzie się w Medzie.