Liga włoska - 12. kolejka Serie C: Piacenza Calcio - Calcio Padova Spa 1-1 (1-0)

W pojedynku 12. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 26 października, drużyna Piacenza Calcio zremisowała z Calcio Padova 1-1 (1-0). Mecz na Stadio Leonardo Garilli obejrzało 3 718 widzów.

12. kolejka Włochy - Serie C
2019-10-26 20:45 | Stadion: Stadio Leonardo Garilli | Widzów: 3718 | Arbiter: L. Zufferli
Piacenza Calcio
Calcio Padova Spa
1
1
M. Imperiale 16'
M. Pesenti 57'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Nieoczekiwanie piłkarze Piacenza Calcio nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 16. minucie Marco Imperiale dał prowadzenie swojej drużynie.

W 44. minucie Matteo Lovato został zastąpiony przez Sinišę Anđelkovicia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Piacenza Calcio.

Trener Calcio Padova wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Davide Buglia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Manuel Daffara. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującą bramkę. Drugą połowę zespół Calcio Padova rozpoczął w zmienionym składzie, za Ronalda wszedł Matteo Mandorlini.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Calcio Padova w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Massimiliano Pesenti.

W 59. minucie w zespole Calcio Padova doszło do zmiany. Edoardo Soleri wszedł za Massimiliana Pesentiego. Niedługo później trener Piacenza Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Thomas Bolis, a murawę opuścił Gianluca Nicco. W tej samej minucie Youssouph Sylla został zmieniony przez Daniele Paponiego, co miało wzmocnić drużynę Piacenza Calcio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Claudia Santiniego na Denilsona Gabionettę.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Joel Baraye
 16′ Marco Imperiale
Umberto Germano
75′ Gianluca Nicco
Ronaldo Pompeu da Silva46′
Alessio Sestu
Massimiliano Pesenti  57′ 59′
75′ Youssouph Cheikh Sylla
Daniele Capelli
75′ Thomas Bolis
Cherif Karamoko
75′ Daniele Paponi
Benjamin Mokulu Tembe

Edoardo Soleri59′

Zawodnicy Piacenza Calcio dostali w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast drużyna Calcio Padova wymieniła pięciu zawodników.

3 listopada jedenastka Calcio Padova będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej rywalem będzie LR Vicenza Virtus. Tego samego dnia USD Virtusvecomp Verona będzie gościć drużynę Piacenza Calcio.