Liga włoska - 12. kolejka Serie C: Novara Calcio - US Pistoiese 1921 0-0

W spotkaniu 12. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 27 października, drużyna Novary Calcio zremisowała z Pistoiese 1921 0-0. Mecz na Stadio Comunale Silvio Piola obejrzało 4 480 widzów.

12. kolejka Włochy - Serie C
2019-10-27 17:30 | Stadion: Stadio Comunale Silvio Piola | Widzów: 4480 | Arbiter: E. Maggio
Novara Calcio
US Pistoiese 1921
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka Novary Calcio wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 53. minucie Filippo Nardi został zastąpiony przez Riccarda Collodela. Między 53. a 60. minutą, boisko opuścili zawodnicy Novary Calcio: Nicolas Fonseca, Diego Peralta, Mattia Bortolussi, na ich miejsce weszli: Daniele Buzzegoli, Gabriele Capanni, Lorenzo Pinzauti. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Emanuele Spinozziego, Ognjena Stijepovicia zajęli: Mirko Bortoletti, Francesco Valiani.

Trener Pistoiese 1921 postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Francesca Cerretellego i na pole gry wprowadził napastnika Luigiego Falconego, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 73. minucie w zespole Pistoiese 1921 doszło do zmiany. Pierluigi Cappelluzzo wszedł za Luigiego Falconego. Chwilę później trener Novary Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Nicolás Schiavi, a murawę opuścił Tommaso Bianchi.

Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Pistoiese 1921 doszło do zmiany. Pietro Tempesti wszedł za Alessandra Bordina.

Leonardo Terigi
75′ Tommaso Bianchi
Alessandro Bordin84′
53′ Nicolas Fonseca
Francesco Cerretelli60′
53′ Filippo Nardi
Emanuele Spinozzi60′
Giammario Piscitella
Ognjen Stijepović60′
59′ Mattia Bortolussi
Leandro Vitiello
53′ Diego Peralta
Mirko Bortoletti60′
53′ Daniele Buzzegoli
Riccardo Capellini
53′ Gabriele Capanni
Antonino Tartaglione
53′ Riccardo Collodel
Pietro Tempesti84′
75′ Nicolás Adrián Schiavi
Francesco Valiani60′
Pablo Andrés González
Pierluigi Cappelluzzo73′
Daniel Paroutis
Luigi Falcone60′ 73′
59′ Lorenzo Pinzauti
Gregorio Morachioli

Arbiter pokazał cztery żółte kartki piłkarzom Novary Calcio, a zawodnikom gości przyznał dwie.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę drużyna Novary Calcio będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej rywalem będzie US Alessandria Calcio 1912. Natomiast 3 listopada US Pianese ASD zagra z zespołem Pistoiese 1921 na jego terenie.