Liga włoska - 12. kolejka Serie C: Juventus U-23 - US Pergolettese 1932 1-0 (0-0)

27 października na Stadio Giuseppe Moccagatta w Alessandrii odbył się pojedynek 12. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Juventusu U23 i Pergolettese 1932. Starcie zakończyło się zwycięstwem Juventusu U23 1-0. Na stadionie stawiło się 150 widzów.

12. kolejka Włochy - Serie C
2019-10-27 17:30 | Stadion: Stadio Giuseppe Moccagatta | Widzów: 150 | Arbiter: M. Arace
Juventus U-23
US Pergolettese 1932
1
0
E. Lanini 62'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Juventusu U23.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 54. minucie Simone Muratore zastąpił Daoudę Peetersa. Trener Juventusu U23 postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Manola Portanovę i na pole gry wprowadził napastnika Marca Olivieriego, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 59. minucie w jedenastce Juventusu U23 doszło do zmiany. Luca Clemenza wszedł za Hamzę Rafię.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Juventusu U23 w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem wynik ustalił Eric Lanini.

Między 69. a 80. minutą, boisko opuścili zawodnicy Pergolettese 1932 : Matteo Lucenti, Simone Ferrari, Michele Canini, Michel Panatti, Stefano Franchi, na ich miejsce weszli: Luca Belingheri, Nicola Ciccone, Matteo Brero, Alessio Manzoni, Alessio Canessa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Erica Laniniego, Lucasa Rosy zajęli: Han Kwang-Song, Alessandro Di Pardo.

Alessio Girgi
80′ Lucas Oliveira Rosa
Matteo Lucenti69′
54′ Simone Muratore
Cristian Agnelli
54′ Manolo Portanova
Simone Ferrari69′
59′ Hamza Rafia
Leonardo Muchetti
Idrissa Touré
Michel Panatti78′
Dany Mota Carvalho
Stefano Franchi78′
 62′ 80′ Eric Lanini
Luca Belingheri69′
59′ Luca Clemenza
Alessio Manzoni78′
80′ Alessandro Di Pardo
Alessio Canessa78′
54′ Daouda Peeters
Nicola Ciccone69′
Ransford Selasi
Lorenzo Faini
80′ Kwang-Song Han

54′ Marco Olivieri

Luca Zanimacchia

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.

Już w najbliższą środę jedenastka Juventusu U23 będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej rywalem będzie FC Pro Vercelli Calcio. Natomiast 3 listopada SS Monza 1912 zagra z jedenastką Pergolettese 1932 na jej terenie.