Liga włoska - 12. kolejka Serie C: Imolese Calcio 1919 - Carpi FC 1909 2-1 (0-1)

W meczu 12. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 28 października, zespół Imolese Calcio wygrał z Carpi FC 2-1 (0-1). Mecz na Stadio Romeo Galli w Imoli obejrzało 407 widzów.

12. kolejka Włochy - Serie C
2019-10-28 20:45 | Stadion: Stadio Romeo Galli | Widzów: 407 | Arbiter: M. Pascarella
M. Vano 43'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

W 29. minucie Eros Pellegrini zastąpił Stefana Rossoniego.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze Carpi FC otworzyli wynik. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Michele Vano. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Carpi FC.

W 58. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy : Tommaso Tentoni, Luca Belcastro, a na ich miejsce weszli Pio Schiavi, Lorenzo Valeau.

Jedenastka gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 64. minucie gola wyrównującego strzelił Luca Belcastro.

Kibice Imolese Calcio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Stefana Padovana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Dardan Vuthaj. Posunięcie trenera było słuszne. Stefana Padovana strzelił zwycięskiego gola w 80. minucie spotkania. W 78. minucie w drużynie Carpi FC doszło do zmiany. Dario Šarić wszedł za Daniele Sarziego. W tej samej minucie trener Carpi FC postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Tommaso Biasci, a murawę opuścił Saber Hraiech.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Imolese Calcio przyniosły efekt bramkowy. Bramkę na 2-1 na 10 minut przed zakończeniem spotkania zdobył Stefano Padovan.

W 89. minucie Minel Sabotic został zmieniony przez Cristiana Carlettiego, co miało wzmocnić drużynę Carpi FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andreę Marcucciego na Filippa Artiolego. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Minel Sabotic89′
58′ Pio Schiavi
Daniele Sarzi Puttini78′
58′ Lorenzo Valeau
Ignazio Carta
Isnik Alimi
Saber Hraiech78′
90′ Andrea Marcucci
Enej Jelenič
Bismark Ngissah
Samuele Maurizi
70′ Dardan Vuthaj
Gianluca Clemente
90′ Filippo Artioli
Stefano Rossoni29′
58′  64′ Luca Belcastro
Dario Šarić78′
58′ Tommaso Tentoni
Tommaso Biasci78′
70′  80′ Stefano Padovan
Cristian Carletti89′
Abdoulaye Sall
Davide Mastaj

Dennis van der Heijden

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wymieniły po czterech graczy.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka Imolese Calcio zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie FC Südtirol. Tego samego dnia Ravenna FC zagra z jedenastką Carpi FC na jej terenie.