Liga włoska - 12. kolejka Serie C: FC Südtirol - USD Virtusvecomp Verona 1-0 (1-0)

27 października na Stadio Marco Druso w Bolzano odbyło się starcie 12. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami FC Südtirol i USD Verona. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FC Südtirol 1-0. Mecz obejrzało 1 100 widzów.

12. kolejka Włochy - Serie C
2019-10-27 15:00 | Stadion: Stadio Marco Druso | Widzów: 1100 | Arbiter: A. Arena
FC Südtirol
USD Virtusvecomp Verona
1
0
M. Petrella 40'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół USD Verona wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Wysiłki podejmowane przez zespół FC Südtirol w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 40. minucie zwycięską bramkę dla piłkarzy FC Südtirol zdobył Mirko Petrella. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Südtirol.

W 52. minucie Riccardo Cazzola zastąpił Lucę Lavagnolego. W tej samej minucie w jedenastce USD Verona doszło do zmiany. Domenico Danti wszedł za Nicolę Danielego.

A trener FC Südtirol wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Matteo Rovera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie aż trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Mirko Petrella. Między 73. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy FC Südtirol: Daniele Casiraghi, Tommaso Morosini, Simone Mazzocchi, na ich miejsce weszli: Emanuele Gatto, Giordano Trovade, Niccolò Romero. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jacopa Rossiego, Daniela Onescu, Raphaela Odogwu zajęli: Diego Vannucci, Davide Marcandella, Victor Da Silva. W drugiej połowie nie padły bramki.

Daniel Onescu73′
75′ Daniele Casiraghi
Filippo Pellacani
86′ Tommaso Morosini
Paolo Sammarco
86′ Simone Mazzocchi
Andrea Magrassi
 40′ 68′ Mirko Petrella
Ciro Oreste Sirignano
75′ Emanuele Gatto
Diego Vannucci73′
86′ Giordano Trovade
Luca Lavagnoli52′
Gianluca Turchetta
Davide Marcandella73′
86′ Niccolò Romero
Victor Matheus Da Silva81′
68′ Matteo Rover
Domenico Danti52′

Arturo Lupoli

Luca Manarin

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Zespół FC Südtirol w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.

3 listopada zespół FC Südtirol zawalczy o kolejne punkty w Imoli. Jego przeciwnikiem będzie Imolese Calcio 1919. Tego samego dnia Piacenza Calcio zagra z drużyną USD Verona na jej terenie.