Liga włoska - 12. kolejka Serie C: Catanzaro 2011 - SS Rende 1-1 (1-1)

27 października na Stadio Nicola Ceravolo odbył się pojedynek 12. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Catanzaro 2011 i SS Rende. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 4 347 widzów.

12. kolejka Włochy - Serie C
2019-10-27 17:30 | Stadion: Stadio Nicola Ceravolo | Widzów: 4347 | Arbiter: G. Garofalo
Catanzaro Calcio 2011
Rende Calcio 1968
1
1
M. Kanoute 29'
F. Morselli 27'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół SS Rende wygrał aż cztery razy, a przegrał tylko dwa.

Nagle zawodnicy SS Rende nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 27. minucie bramkę zdobył Fabio Morselli.

Piłkarze Catanzaro 2011 nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Mamadou Kanoute.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 53. minucie za Fabia Morsellego wszedł Massimo Loviso. Chwilę później trener Catanzaro 2011 postanowił bronić wyniku. W 55. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Simone Tasconego wszedł Andrea Risolo, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać remis.

Między 55. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Catanzaro 2011: Manuel Fischnaller, Alessandro Favalli, Giuseppe Statella, na ich miejsce weszli: Doudou Mangni, Manuel Nicoletti, Francesco Nicastro. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Moussy Ndiaye, Luki Scimii zajęli: Michele Collocolo, Daniele Cipolla. W drugiej połowie nie padły bramki.

Luca Savelloni
70′ Alessandro Favalli
Emir Murati
 29′ Mamadou Yaye Kanoute
Moussa Ndiaye58′
Mattia Maita
Luca Daniel Scimia76′
83′ Giuseppe Statella
Ferdinando Vitofrancesco
55′ Simone Tascone
Fabio Morselli  27′ 53′
55′ Manuel Fischnaller
Federico Ampollini
70′ Manuel Nicoletti
Devis Nossa
Paride Pinna
Daniele Cipolla76′
Cristian Riggio
Michele Collocolo58′
55′ Andrea Risolo
Markus Soomets
55′ Doudou Mangni
Alberto Libertazzi
83′ Francesco Nicastro

Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Catanzaro 2011, a piłkarzom gości przyznał cztery.

Jedenastka Catanzaro 2011 w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Catanzaro 2011 będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie US Avellino 1912. Natomiast w niedzielę Monopoli Calcio 1966 zagra z zespołem SS Rende na jego terenie.