Liga włoska - 12. kolejka Serie C: Calcio Como - Calcio Lecco 1912 1-1 (1-0)

W pojedynku 12. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 27 października, zespół Calcio Como zremisował z Calcio Lecco 1-1 (1-0). Mecz na Stadio Giuseppe Sinigaglia obejrzało 4 100 widzów.

12. kolejka Włochy - Serie C
2019-10-27 17:30 | Stadion: Stadio Giuseppe Sinigaglia | Widzów: 4100 | Arbiter: M. Ricci
Calcio Como
Calcio Lecco 1912
1
1
S. Ganz 6'
M. Moleri 86'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka Calcio Como wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Calcio Como w szóstej minucie spotkania, gdy Simone Ganz zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Calcio Como.

Drugą połowę zespół Calcio Como rozpoczął w zmienionym składzie, za Gabriele De Nuzzo wszedł Edoardo Bovolon. W 58. minucie za Maikola Negrę wszedł Simone D'Anna.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Calcio Como doszło do zmiany. Alessandro Gabrielloni wszedł za Simone Ganza. Kibice Calcio Como nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lorenza Pelego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Ciro Loreto. W 80. minucie w jedenastce Calcio Lecco doszło do zmiany. Jacopo Scaccabarozzi wszedł za Lucę Giudiciego.

W tej samej minucie trener Calcio Lecco postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Giancarlo Lisai, a murawę opuścił Lorenzo Carissoni.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu wynik ustalił Marco Moleri.

W 89. minucie w drużynie Calcio Lecco doszło do zmiany. Ameth Fall wszedł za Riccarda Capognę. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Alessandro Bastrini
77′ Ciro Loreto
Luca Giudici80′
46′ Gabriele De Nuzzo
Marco Moleri  86′
 6′ 67′ Simone Andrea Ganz
Federico Nacci
46′ Edoardo Bovolon
Jacopo Scaccabarozzi80′
Enrico Celeghin
Matteo Chinellato
Ismail H'Maidat
Simone D'Anna58′
67′ Alessandro Gabrielloni
Ameth Fall89′
Jean Enrico Kouadio
Giancarlo Lisai80′
77′ Lorenzo Peli
Claudio Maffei
Enrico Vocale
Rilind Nivokazi

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Calcio Como, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Calcio Lecco w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.

3 listopada drużyna Calcio Lecco zawalczy o kolejne punkty w Carrarze. Jej rywalem będzie Carrarese Calcio. Tego samego dnia Aurora Pro Patria 1919 zagra z drużyną Calcio Como na jej terenie.