Liga włoska - 12. kolejka Serie C: Bisceglie Calcio - Virtus Francavilla 0-1 (0-1)

W meczu 12. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 27 października, drużyna Bisceglie Calcio przegrała z Virtusem Francavilla 0-1 (0-1). Mecz na Stadio Gustavo Ventura obejrzało 1 195 widzów.

12. kolejka Włochy - Serie C
2019-10-27 17:30 | Stadion: Stadio Gustavo Ventura | Widzów: 1195 | Arbiter: M. Acanfora
AS Bisceglie 1913 Don Uva APD
Virtus Francavilla
0
1
L. Perez 26'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem spotkań drużyna Bisceglie Calcio wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Trzeba było trochę poczekać, aby Leonardo Perez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Virtusu Francavilla , strzelając gola w 26. minucie meczu. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 32. minucie Leonardo Mastrippolito został zmieniony przez Alessandra Camporealego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Virtusu Francavilla.

Trener Bisceglie Calcio postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił pomocnika Alberta Rafetraniainę i na pole gry wprowadził napastnika Osariemena Ebaguę, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 62. minucie Andrea Bovo został zmieniony przez Leonarda Di Cosmo, a za Dennego Gigliottiego wszedł na boisko Federico Vázquez, co miało wzmocnić drużynę Virtusu Francavilla. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Urbana Žiberta na Claudia ferrantego.

Po chwili trener Virtusu Francavilla postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Alain-Pierre Baclet, a murawę opuścił Leonardo Perez. W drugiej połowie nie padły bramki.

Alessandro Albertini
32′ Leonardo Mastrippolito
Andrea Bovo62′
58′ Albert Rafetraniaina
Denny Gigliotti71′
62′ Urban Žibert
Francesco Carella
32′ Alessandro Camporeale
Leonardo Di Cosmo62′
62′ Claudio ferrante
Francesco Puntoriere
58′ Osariemen Giulio Ebagua
Federico Nahuel Vázquez71′
Carlo Manicone

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Bisceglie Calcio, a piłkarzom gości przyznał cztery.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Virtusu Francavilla będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie FC Rieti. Tego samego dnia Teramo Calcio będzie gościć jedenastkę Bisceglie Calcio.