Liga włoska - 12. kolejka Serie C: AZ Picerno ASD - Paganese Calcio 1926 2-0 (2-0)

W pojedynku 12. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 27 października, zespół AZ Picerno wygrał z Paganese 1926 2-0 (2-0). Mecz na Stadio Comunale Alfredo Viviani w Potenzy obejrzało 847 widzów.

12. kolejka Włochy - Serie C
2019-10-27 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Alfredo Viviani | Widzów: 847 | Arbiter: A. Costanza
AZ Picerno ASD
Paganese Calcio 1926
2
0
W. Guerra 5'
E. Esposito 37'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AZ Picerno w piątej minucie spotkania, gdy Walter Guerra strzelił pierwszego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AZ Picerno w 37. minucie spotkania, gdy Emmanuele Esposito zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Na drugą połowę jedenastka Paganese 1926 wyszła w zmienionym składzie, za Simone Mattię wszedł Calil. Na drugą połowę drużyna Paganese 1926 wyszła w zmienionym składzie, za Antonina Mussa wszedł Thomas Alberti.

W 66. minucie Mariano Stendardo został zmieniony przez Kevina Lidina. W tej samej minucie trener AZ Picerno postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Lorenza Mellego. Na boisko wszedł Emilio Vanacore, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Między 66. a 80. minutą, boisko opuścili zawodnicy AZ Picerno: Emmanuele Esposito, Matteo Calamai, Claudio Sparacello, na ich miejsce weszli: Claudio Sparacello, Tanasii Kosovan, Umberto Nappello. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Giorgia Capecego, Francesca Scarpy zajęli: Angelo Bonavolontà, Giuseppe Guadagni.

Aniello Panariello
 5′ Walter Guerra
Marco Schiavino
66′ Lorenzo Melli
Mariano Stendardo66′
71′ Matteo Calamai
Cristian Caccetta
Francesco Pitarresi
Giorgio Capece80′
Mario Vrdoljak
Danilo Gaeta
 37′ (k.) 66′ Emmanuele Esposito
Edoardo Sbampato
66′ Emilio Vanacore
Angelo Bonavolontà80′
Alessio Donnarumma
Fabrizio Massimo Bramati
71′ Tanasii Kosovan
Giuseppe Guadagni80′
Aboubacar Soumahoro
Kevin Lidin66′
Antonio Calabrese
Thomas Alberti46′
78′ Umberto Nappello
Caetano Prósperi Calil46′
Domenico Ruggieri

66′ 78′ Claudio Sparacello

Piłkarze AZ Picerno dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół AZ Picerno w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.

3 listopada drużyna Paganese 1926 rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Calcio Catania. Tego samego dnia Unicusano Ternana Calcio będzie przeciwnikiem zespołu AZ Picerno w meczu, który odbędzie się w Terniem.