Liga włoska - 12. kolejka Serie C: AC Rimini - Fermana 0-1 (0-0)

27 października na Stadio Romeo Neri odbyło się spotkanie 12. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Rimini FC i Fermana. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Fermana 1-0. Mecz obejrzało 1 912 widzów.

12. kolejka Włochy - Serie C
2019-10-27 17:30 | Stadion: Stadio Romeo Neri | Widzów: 1912 | Arbiter: C. Petrella
AC Rimini
Fermana
0
1
L. Cognigni 49'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Rimini FC wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Luca Cigliano z Rimini FC w 33. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. W 36. minucie Luca Zamparo został zastąpiony przez Roberta Candidę.

Drugą połowę zespół Fermana rozpoczął w zmienionym składzie, za Marca Comotta, Antonia Bacia weszli Nicolò Sperotto, Tommy Maistrello.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Fermana w końcu przyniosły efekt bramkowy. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy wynik ustalił Luca Cognigni. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 57. minucie Scott Arlotti został zmieniony przez Danila Ventolę, co miało wzmocnić zespół Rimini FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luigiego Liguoriego na Filippa Belliniego. Na murawie, jak to często zdarzało się Rimini FC w tym sezonie, pojawił się Marco Picascia, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 72. minucie Danila Ventolę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Edoardo Scrosta
33′ Luca Cigliano
Luigi Liguori60′
57′ Scott Arlotti
Andrea Petrucci88′
Federico Gerardi
Gianluca Urbinati
36′ Luca Zamparo
Nicolò Sperotto46′
72′ Marco Picascia
Filippo Bellini60′
36′ Roberto Candido
Hernan Rodolfo Molinari
57′ 72′ Danilo Giacinto Ventola
Alex Rolfini

Sędzia pokazał pięć żółtych kartek i jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Fermana przyznał trzy żółte.

Drużyna gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Fermana w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.

Już w najbliższą sobotę drużyna Rimini FC rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Vis Pesaro. Natomiast 3 listopada Cesena FC zagra z zespołem Fermana na jego terenie.