Liga włoska - 12. kolejka Serie B: US Cremonese - US Salernitana 1919 1-0 (0-0)

10 listopada na Stadio Giovanni Zini w Cremonej odbyło się spotkanie 12. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami US Cremonese i Salernitana 1919. Pojedynek zakończył się zwycięstwem US Cremonese 1-0. Starcie obejrzało 7 846 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Pawła Jaroszyńskiego występującego w Salernitana 1919.

12. kolejka Włochy - Serie B
2019-11-10 15:00 | Stadion: Stadio Giovanni Zini | Widzów: 7846 | Arbiter: L. Marinelli
US Cremonese
US Salernitana 1919
1
0
D. Ciofani 72'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Salernitana 1919 wygrała dwa razy, zremisowała cztery, nie przegrywając żadnego spotkania.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 25. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jeana-Daniela Akpę z Salernitana 1919, a w 28. minucie Lucę Ravanellego z drużyny przeciwnej.

Między 48. a 55. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom US Cremonese i jedną drużynie przeciwnej. W 68. minucie Kingsley Michael został zmieniony przez Mariana Ariniego.

Chwilę później trener Salernitana 1919 postanowił wzmocnić linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Lamina Jallowa. Na boisko wszedł Niccolo Giannetti, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół US Cremonese w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 72. minucie na listę strzelców wpisał się Daniel Ciofani.

W 76. minucie Cristiano Lombardi został zmieniony przez Emanuele Cicerellego, a za Fabia Maistra wszedł na boisko Marco Firenze, co miało wzmocnić jedenastkę Salernitana 1919. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fabia Ceravola na Simone Palombiego. Na 11 minut przed zakończeniem meczu kartką został ukarany Fabio Ceravolo, piłkarz US Cremonese. Kibice US Cremonese nie mogli już doczekać się wprowadzenia Danila Soddima. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Luca Valzania.

Paweł Jaroszyński
48′ Francesco Migliore
Antreas Karo
Vasile Mogoș
Marco Migliorini
28′ Luca Ravanelli
Jean-Daniel Akpa25′
Emanuele Terranova
Francesco Di Tacchio
55′ Samuel Gustafson
Sofian Kiyine
68′ Kingsley Dogo Michael
Cristiano Lombardi76′
90′ Luca Valzania
Fabio Maistro55′ 79′
 72′ Daniel Ciofani
Cedric Gondo
79′ 81′ Fabio Giovanni Ceravolo
Marco Firenze79′
68′ Mariano Arini
Moses Odjer
Reda Boultam
Emanuele Cicerelli76′
Michele Castagnetti
Milan Đurić
90′ Danilo Soddimo
Niccolò Giannetti70′
81′ Simone Palombi

Antonio Piccolo

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia ukarał żółtymi kartkami czterech zawodników US Cremonese. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Piłkarze gości otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.