Liga włoska - 12. kolejka Serie B: Frosinone Calcio - AC Chievo Werona 2-0 (1-0)

W spotkaniu 12. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 10 listopada, jedenastka Frosinone Calcio zwyciężyła z Chievo Werona 2-0 (1-0). Mecz na Stadio Benito Stirpe obejrzało 10 725 widzów.

12. kolejka Włochy - Serie B
2019-11-10 21:00 | Stadion: Stadio Benito Stirpe | Widzów: 10725 | Arbiter: J. Sacchi
Frosinone Calcio
AC Chievo Werona
2
0
F. Dionisi 20'
L. Paganini 53'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna Chievo Werona wygrała aż sześć razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Frosinone Calcio w 20. minucie spotkania, gdy Federico Dionisi strzelił z karnego pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Frosinone Calcio.

W 51. minucie Pietro Rovaglia został zmieniony przez Damira Cetera.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Frosinone Calcio, zdobywając kolejną bramkę. W 53. minucie wynik ustalił Luca Paganini. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Camillo Ciano.

Chwilę później trener Frosinone Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Andrija Novakovich, a murawę opuścił Camillo Ciano. W tej samej minucie Maxime Leverbe został zmieniony przez Emanuela Vignata, co miało wzmocnić jedenastkę Chievo Werona. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Raffaele Maiella na Francesca Zampana. W 64. minucie kartkę dostał Bostjan Cesar z drużyny gości.

A trener Chievo Werona wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Lucę Garritana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Emanuele Giaccherini. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Chievo Werona: Luce Garritanowi w 76. i Saulemu Vaisanenowi w 87. minucie. W 86. minucie w drużynie Frosinone Calcio doszło do zmiany. Nicolas Haas wszedł za Mirka Goriego.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Maxime Jean Roberto Leverbe57′
86′ Mirko Gori
Sauli Vaisanen87′
66′ Raffaele Maiello
Emanuele Giaccherini74′
 53′ Luca Rudolf Paganini
Joel Obi
Marcus Rohdén
Jacopo Segre
57′ Camillo Ciano
Pietro Rovaglia51′
 20′ (k.) Federico Dionisi
Michele Rigione
66′ Francesco Zampano
Massimo Bertagnoli
86′ Nicolas Haas
Manuel Pucciarelli
57′ Andrija Novakovich
Emanuel Vignato57′

Arbiter nie ukarał zawodników Frosinone Calcio żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy żółte.