Liga włoska - 12. kolejka Serie B: FC Crotone - Ascoli Picchio FC 1898 3-1 (2-1)

W meczu 12. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 8 listopada, drużyna FC Crotone wygrała z Ascoli Picchio 3-1 (2-1). Mecz na Stadio Ezio Scida obejrzało 5 796 widzów.

12. kolejka Włochy - Serie B
2019-11-08 21:00 | Stadion: Stadio Ezio Scida | Widzów: 5796 | Arbiter: M. Serra
L. Marrone 39' (samob.)

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 spotkań drużyna Ascoli Picchio wygrała siedem razy i tyle samo razy przegrywała. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze FC Crotone otworzyli wynik. W szóstej minucie na listę strzelców wpisał się Giovanni Crociata. Sytuację bramkową stworzył Simeon Tochukwu.

W 13. minucie sędzia ukarał kartką Raffaele Pucina, zawodnika Ascoli Picchio.

Trzeba było trochę poczekać, aby Simeon Tochukwu wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Crotone, zdobywając kolejną bramkę w 34. minucie meczu. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem strzelonych goli. Bramka padła po podaniu Giovanniego Crociaty.

W 39. minucie do własnej bramki trafił zawodnik FC Crotone Luca Marrone. W 44. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mattię Mustacchia z FC Crotone, a w 45. minucie Andreawa Gravillona z drużyny przeciwnej.

W 60. minucie za Alberta Gerba wszedł Salvatore D'Elia. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Nahuelowi Valentiniemu z zespołu gości. Była to 72. minuta starcia.

Niedługo później trener FC Crotone postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Luca Vido, a murawę opuścił Junior Messias. W 83. minucie w jedenastce FC Crotone doszło do zmiany. Antonio Mazzotta wszedł za Mattię Mustacchia.

W 87. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Ascoli Picchio Nahuel Valentini. W samej końcówce spotkania w zespole FC Crotone doszło do zmiany. Moreno Rutten wszedł za Salvatore Molinę.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Andreaw Gravillon45′ 71′
39′ (samob.) Luca Marrone
Raffaele Pucino13′
Andrea Barberis
Petar Brlek
 6′ Giovanni Crociata
Michele Cavion
89′ Salvatore Molina
Alberto Gerbo60′
44′ 83′ Mattia Mustacchio
Simone Padoin
Niccolò Zanellato
Michele Troiano
78′ Junior Messias
Gianluca Scamacca60′
 34′ Simeon Tochukwu Nwankwo
Salvatore D'Elia60′
83′ Antonio Mazzotta
Mario Piccinocchi
89′ Moreno Rutten
Matteo Ardemagni60′
78′ Luca Vido
Giacomo Beretta

Lorenzo Rosseti

Drużyna FC Crotone była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Piłkarze FC Crotone dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.