Liga włoska - 11. kolejka Serie C: US Pontedera - Aurora 1919 2-1 (1-0)

W starciu 11. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 23 października, drużyna US Pontedera wygrała z Aurorą 1919 2-1 (1-0). Mecz na Stadio Ettore Mannucci obejrzało 439 widzów.

11. kolejka Włochy - Serie C
2019-10-23 18:30 | Stadion: Stadio Ettore Mannucci | Widzów: 439 | Arbiter: T. Zamagni
F. Mastroianni 73'

Trzeba było trochę poczekać, aby Gianluca Barba wywołał eksplozję radości wśród kibiców US Pontedera , strzelając gola w 32. minucie spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu US Pontedera.

Drugą połowę drużyna US Pontedera rozpoczęła w zmienionym składzie, za Andreę Caponiego wszedł Mariano Bernardini. Także jedenastka Aurory 1919 wyszła w zmienionym składzie, za Iva Molnara wszedł Manuel Lombardoni. W 55. minucie za Aleksa Pedone'a wszedł Filippo Ghioldi.

W tej samej minucie w jedenastce Aurory 1919 doszło do zmiany. Ferdinando Mastroianni wszedł za Seana Parkera. Trener Aurory 1919 postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Lucę Palesiego i na pole gry wprowadził napastnika Giuseppe Le Nociego, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

Piłkarze Aurory 1919 w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Gola na 1-1 w 73. minucie strzelił Ferdinando Mastroianni.

W 74. minucie Aristidi Kolaj został zmieniony przez Riccarda Colomba, co miało wzmocnić jedenastkę Aurory 1919. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michele Bruzza na Filippa Serenę. Kibice US Pontedera nie mogli już doczekać się wprowadzenia Antonia Negrę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Gianluca Barba. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięskiego gola.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę US Pontedera przyniosły efekt bramkowy. Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Daniele Mannini.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Giorgio Spizzichino
 32′ 82′ Gianluca Barba
Luca Bertoni
75′ Michele Bruzzo
Luca Palesi66′
46′ Andrea Caponi
Alex Pedone55′
 84′ Daniele Mannini
Tommaso Brignoli
46′ Mariano Bernardini
Filippo Ghioldi55′
Niccolò Danieli
Giuseppe Le Noci66′
Jacopo Giuliani
Ferdinando Mastroianni55′  73′
75′ Filippo Serena

82′ Antonio Negro

Zawodnicy obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Drużyna US Pontedera w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Aurory 1919 rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Carrarese Calcio. Tego samego dnia ASDC Gozzano będzie gościć zespół US Pontedera.