Liga włoska - 11. kolejka Serie C: Urbs Reggina - AZ Picerno 4-1 (2-1)

W meczu 11. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 23 października, zespół Urbs Reggina zwyciężył z AZ Picerno 4-1 (2-1). Mecz na Stadio Oreste Granillo w Reggio Kalabrii obejrzało 9 226 widzów.

11. kolejka Włochy - Serie C
2019-10-23 20:45 | Stadion: Stadio Oreste Granillo | Widzów: 9226 | Arbiter: G. Miele
E. Santaniello 32'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Trzeba było trochę poczekać, aby Emanuele Santaniello wywołał eksplozję radości wśród kibiców AZ Picerno , zdobywając bramkę w 32. minucie spotkania.

Zawodnicy gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się German Denis.

Szybko po stracie bramki zespół gospodarzy trafił do bramki rywala. W 45. minucie Gabriele Rolando dał prowadzenie swojej drużynie.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 47. minucie celnym strzałem popisał się Simone Corazza. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Urbs Reggina w 52. minucie spotkania, gdy German Denis strzelił czwartego gola. W 56. minucie za Francesca Bertola wszedł Edoardo Soldati.

W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy AZ Picerno: Filippo Lorenzini, Claudio Sparacello, Umberto Nappello, a na ich miejsce weszli Emmanuele Esposito, Emanuele Santaniello, Amilcare Fiumara. Po godzinie gry w jedenastce Urbs Reggina doszło do zmiany. Daniele Gasparetto wszedł za Giuseppe Loiacona. W tej samej minucie trener Urbs Reggina postanowił wzmocnić linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Nicolę Belloma. Na boisko wszedł Lorenzo Paolucci, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-1.

Amilcare Fiumara56′
62′ Giuseppe Loiacono
Francesco Fontana
 45′ Gabriele Rolando
Giusto Priola
Marco Rossi
Emilio Vanacore
62′ Nicola Bellomo
Francesco Pitarresi
72′ Nicolò Bianchi
Aboubacar Soumahoro81′
Francesco De Rose
Mario Vrdoljak
 47′ 62′ Simone Corazza
Emmanuele Esposito56′
 42′, 52′ 70′ German Gustavo Denis
Walter Guerra
62′ Daniele Gasparetto
Matteo Calamai
62′ Lorenzo Paolucci
Antonio Calabrese
72′ Francesco Salandria
Umberto Nappello56′
70′ Abdou Doumbia
Domenico Ruggieri81′
62′ Reginaldo Ferreira da Silva
Boubacarr Sambou
Rigoberto Manuel Rivas Vindel
Claudio Sparacello56′

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę zespół AZ Picerno rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Paganese Calcio 1926. Tego samego dnia US Avellino 1912 będzie gościć drużynę Urbs Reggina.