Liga włoska - 11. kolejka Serie C: SSC Bari - Catanzaro Calcio 2011 2-0 (1-0)

W starciu 11. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 23 października, zespół FC Bari wygrał z Catanzaro 2011 2-0 (1-0). Mecz na Stadio Comunale San Nicola obejrzało 12 386 widzów.

11. kolejka Włochy - Serie C
2019-10-23 20:45 | Stadion: Stadio Comunale San Nicola | Widzów: 12386 | Arbiter: D. Rutella
SSC Bari
Catanzaro Calcio 2011
2
0
T. Awua 13'
M. Antenucci 61'

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Bari w 13. minucie spotkania, gdy Theophilus Awua zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Bari.

W 55. minucie Manuel Scavone został zastąpiony przez Andreę Schiavonego.

Dopiero w drugiej połowie Mirco Antenucci wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Bari, strzelając kolejnego gola w 61. minucie spotkania. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w jedenastce Catanzaro 2011 doszło do zmiany. Andrea Risolo wszedł za Simone Tasconego. Kibice Catanzaro 2011 nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lucę Giannonego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Francesco Nicastro. Niedługo później trener FC Bari postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Francesco Corsinelli, a murawę opuścił Filippo Costa.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Alessandro Favalli74′
77′ Filippo Costa
Giuseppe Figliomeni74′
85′ Valerio Di Cesare
Luca Martinelli
Marco Perrotta
Danilo Quaranta
Alessio Sabbione
Mamadou Yaye Kanoute
 13′ 77′ Theophilus Awua
Mattia Maita
77′ Raffaele Bianco
Giuseppe Statella
55′ Manuel Scavone
Simone Tascone62′
 61′ Mirco Antenucci
Paride Pinna
77′ Francesco Corsinelli
Cristian Riggio
77′ Michael Ijemuan Folorunsho
Andrea Risolo62′
85′ Tomasz Kupisz
Andrea Signorini74′
55′ Andrea Schiavone
Aimone Cali'
77′ Giovanni Terrani
Doudou Mangni

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Catanzaro 2011 przyznał dwie.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę zespół FC Bari zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jego rywalem będzie Calcio Catania. Tego samego dnia Rende Calcio 1968 zagra z drużyną Catanzaro 2011 na jej terenie.