Liga włoska - 11. kolejka Serie C: Robur Siena Srl - US Pianese ASD 2-0 (1-0)

23 października na Stadio Comunale Artemio Franchi - Montepaschi Arena odbył się pojedynek 11. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Robur Siena i US Pianese. Mecz zakończył się zwycięstwem Robur Siena 2-0. Na stadionie zasiadło 2 954 widzów.

11. kolejka Włochy - Serie C
2019-10-23 20:45 | Stadion: Stadio Comunale Artemio Franchi - Montepaschi Arena | Widzów: 2954 | Arbiter: M. Di Cairano
Robur Siena Srl
US Pianese ASD
2
0
A. Cesarini 5'
G. D'Auria 89'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Robur Siena wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W piątej minucie po rozpoczęciu na listę strzelców wpisał się Alessandro Cesarini. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Robur Siena.

Na murawie, jak to często zdarzało się US Pianese w tym sezonie, pojawił się Simone Ambrogio, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Stefana Casona. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Na drugą połowę jedenastka US Pianese wyszła w zmienionym składzie, za Gabriele Carannantego wszedł Paolo Regoli.

W 61. minucie Matteo Momentè zastąpił Paula Udoha. Po chwili trener Robur Siena postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Tommasa Arrigoniego. Na boisko wszedł Gladestony, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Zespół US Pianese ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 89. minucie wynik na 2-0 podwyższył Gianluca D'Auria.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Davide Seminara
71′ Tommaso Arrigoni
Giacomo Benedetti
Fabio Gerli
Gabriele Carannante46′
Shady Oukhadda
Giovanni Catanese
86′ Matteo Serrotti
Damiano Rinaldini74′
 5′ 86′ Alessandro Cesarini
Luca Simeoni
71′ Alessandro Polidori
Matteo Figoli
71′ Gladestony Estevão Paulino da Silva
Simone Fortuni
86′ Francesco Vassallo
Giuseppe Montaperto
Alessio Campagnacci
Paolo Regoli46′
86′  89′ Gianluca D'Auria
Lorenzo Benedetti74′
71′ Raffaele Ortolini
Paul Akpan Udoh61′

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę drużyna US Pianese rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Olbia Calcio. Tego samego dnia FC Pro Vercelli Calcio zagra z jedenastką Robur Siena na jej terenie.